Wpis z mikrobloga

Cześć

Mamy mocne zastanowienie pomiędzy dwoma mieszkaniami. Jesteśmy już na etapie finalizacji, zastanawiamy się z niebieskim między tymi dwoma. Czy jakiś Mireczek jest świeżo po zakupie albo zajmuje się architekturą?
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
Zastanawiamy się które z nich może mieć większy potencjał do urządzenia i bardziej korzystne strony świata.

drugie zdjęcie w komentarzu.

#mieszkanie #mieszkania #nieruchomosci #architektura #architekturawnetrz
ma_ruda - Cześć

Mamy mocne zastanowienie pomiędzy dwoma mieszkaniami. Jesteśmy już...

źródło: comment_uzobOtvwkiRgqdq3an3nHPKLhwtY4qH5.jpg

Pobierz
  • 29
@ma_ruda: mnie się też bardziej podoba drugie, bardziej przestronne, ogródek też na duży plus.
W tym pierwszym to film będziecie chyba oglądać bokiem, w drugim można bez problemu ustawić fajną rogówkę (plecami do stołu) i telewizor powiesić na ścianie na wprost tarasu i wygodnie katować seriale.
@ma_ruda: domyślam się, zresztą nie dziwię się bo moim zdaniem jest lepsze. W tym pierwszy salon jest naprawdę kiepski i w sumie nie da się za bardzo go ugryźć inaczej niż jest to na planie. W mieszkaniu 2 możecie zdecydowanie bardziej poszaleć.
@ma_ruda:
Zdecydowanie wolałbym to pierwsze.

1. mieszkanie:
- jaśniejsze, salon ma okna na trzy strony świata (północ, wschód i południe)
- widok na las
- większe poczucie prywatności (nikt nie zagląda w okna, a drzwi wejściowe nie prowadzą wprost do salonu)
- jest tańsze

2. mieszkanie:
- ciemniejsze, widok tylko na północ, a sąsiednie budynki prawdopodobnie zasłaniają światło (bo to parter)
- parter, czyli z poziomu chodnika widać, co się dzieje
@ma_ruda: oba mają wyjście sracza na salon jeśli mam sie czepiać to nie jest to bardzo miłe. drugie mieszkanie jest na parterze oraz ma gorzej usytuowane okna, w pierwszym będzie wam lepiej bo bedzie wiecej słońca i jest wyzej
@ma_ruda: właściwie plusem drugiego jest tylko większy salon. wejście od razu na pokój dzienny, pierwsze ma je delikatnie schowane. mieszkanie 2 ma okna na północny zachód, więc ekspozycja na światło słaba, zwłaszcza w zimie, ciężko będzie ogrzać (jeśli budynek jest podpiwniczony to dodatkowo będzie ciągało zimno nieogrzewanego dołu).

minusem mieszkania 1 jest na pewno beznadziejnie rozwiązany salon z aneksem, ale pierwsze piętro jest jako takim gwarantem bezpieczeństwa (mniejsze prawdopodobieństwo włamania). taras
@ma_ruda: warto dodać ze ludzie mieszkający wyżej lubią sobie zapalić i będziesz musiała cały czas zbierać pety z ogródka. Ja bym wybrał mieszkanie numer jeden - dużo więcej okien, jak dla mnie lepszy rozkład pomieszczeń, mniejsze koszty ogrzewania :)
@ma_ruda: jak masz jeszcze opcje na inne to polecam jakieś ulokowane wyżej i z oknami na wschód, super się rano wstaje jak słonko się przebija z okien, w innych konfiguracjach nigdy tak poranków nie doceniałem.... a i jak lubisz gotować to zrezygnuj z aneksu kuchennego, bo smażąc rybę będzie waliło wszystko w mieszkaniu, lepiej na kuchnię ewentualnie z jadalnią wydzielić osobne pomieszczenie z drzwiami, ja jak nie zamknę to potem 2