Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie trochę że wykopowi rasiści czasami wstawiają takie posty gdzie naukowo próbują udowodnić, że Murzyni są mniej inteligentni, bo to po prostu biologia, takie mózgi, co poradzisz, no po prostu są głupsi

no ale jak tak pomyśleć nie, to ewolucja wcale nie faworyzuje inteligencji. to tylko jedna z cech. czemu się czuć lepszym jeśli masz tam z dziesięć punktów ajkju więcej, ale no jednak przyznajmy się, nigdy tak szybko nie będziesz biegał
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KorelacjaProkrastynacji: a gdzie w afryce miałeś konflkty na taką skalę jak w Europie, gdzie Cesarstwo Rzymskie to było wiele małych księstewek w ciągłym konflikcie? A gdzie w Afryce miałeś zasoby w postaci zwierząt hodowlanych, jak tam tylko albo pustynia albo dżungla? Nie było ani takich konfliktów, ani zasobów - nie było potrzeby na niekontrolowany rozrost populacji i niekończące się poszukiwanie rozwiązań jak szybciej i skuteczniej się zabijać.
  • Odpowiedz
To jak to w końcu jest - liczy się pełny brzuszek, czy rodzaj systemu edukacji?


@Dutch: Jedno nie wyklucza drugiego. I to i to ma znaczenie, to oczywiste.

" a ja sobie nie przypominam żeby mnie w szkole uczyli tłuc matryce Ravena" - nie rozumiesz? Nie uczą Cię, jak rozwiązywać takie testy, tylko uczą Cię umiejętności, które te testy badają (np.
  • Odpowiedz
@KRISSVector: a jaki jest stosunek psychologii do wielkości mózgu w ujęciu inteligencji? Skoro zdolności poznawcze zwierząt klasyfikuje się stosunkiem masy mózgu do masy ciała, to dlaczego nie jest tak u ludzi? Kobiety mają mniejsze mózgi od mężczyzn... Nie upchniesz takiej samej liczby neuronów w mniejszej objętości. A ilość synaps ten mężczyzna i tak może mieć więcej od kobiety...
  • Odpowiedz
Przypomnij sobie, jak na przestrzeni wieków traktowani byli czarnoskórzy. Nie mieli możliwošci, żeby udoskonalać świat.


@KRISSVector: mógłbyś mi przypomnieć, jak w 4/3/2/1 wieku p.n.e. , 1/2/3/4/5/6/7/8/9 wieku n.e. byli traktowani czarnoskórzy (w domyśle chyba przez białych)? I ewentualnie jakiego regionu Afryki to dotyczyło?
Bo w tym czasie niewątpliwie żółci i biali udoskonalali świat.
  • Odpowiedz
Polacy za dużo nie odkryli (duża populacja i zero naukowych nobli)


@Brunner: poważnie? Całe zero?
Wiesz dlaczego tak myślisz? Zbyt często na wagary chodziłeś, to i szans na kolejnego nie masz.
  • Odpowiedz
@KRISSVector: czyli mamy w miarę obiektywne możliwości klasyfikowania "inteligencji" poprzez wyliczania np. gęstości mózgu, stosunku jego masy do masy ciała danego osobnika, jednak z przyczyn politycznej poprawności tego nie robimy, bo po co wartościować gatunki/rasy/ludzi?
Ale klasyfikowanie np. ludzi według siły, osiąganej szybkości etc. jest już OK?
Dziwne...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Slonx:

Gdybyś studiował kiedykolwiek psychologię to byś usłyszał, że inteligencja to przede wszystkim to, co mierzą testy.


Przecież IQ to jeden z najlepszych predyktorow sukcesu w psychologii.
  • Odpowiedz