Wpis z mikrobloga

zastanawia mnie trochę że wykopowi rasiści czasami wstawiają takie posty gdzie naukowo próbują udowodnić, że Murzyni są mniej inteligentni, bo to po prostu biologia, takie mózgi, co poradzisz, no po prostu są głupsi

no ale jak tak pomyśleć nie, to ewolucja wcale nie faworyzuje inteligencji. to tylko jedna z cech. czemu się czuć lepszym jeśli masz tam z dziesięć punktów ajkju więcej, ale no jednak przyznajmy się, nigdy tak szybko nie będziesz biegał
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwielbiam to. Z jednej strony obrazki i "a co ci murzyni wynazlezli", a z drugiej tezy akceptowane na uczelniach oraz odwoływanie się do konkretnych prac naukowych. Jeśli ktoś nie jest w stanie merytorycznie dyskutować i na konkretne argumenty reaguje obrażaniem i wulgaryzmami to znaczy, że albo jest głupi albo przesiakniety ideologia. Ideologia rasistowska.
  • Odpowiedz
@Bekonik: "wedlug czesci osob badajacych, kazdy znajdzie cos dla siebie" - Strelau "Inteligencja człowieka", wyd. z 1997, strona 167 - 190, poczytaj. Ja bym się z takim człowiekiem jak profesor Strelau nie kłóciła.
Od strony 193 masz informacje nt. sposobu nauczania a rozwoju inteligencji.
"Samo srodowisko czy kultura, same w sobie nie maja wplywu," - mają, o wszystkim pisze Strelau. Studiowałeś kiedyś psychologię?

Cała książka traktuje o tym, o czym
  • Odpowiedz
przecież większość wykopków ma IQ mniejsze niż antylopa którą m----n zjadł dzisiaj bo ją dogonił xDDD


@dingi_dong: Ok, to Twoja opinia, masz prawo tak sądzić, mi nic do tego. Tak samo ja mogę sądzić, że posiadanie lewicowych poglądów jest nierozsądne. Wolność słowa, wolność głoszenia swoich racji.
  • Odpowiedz
@KRISSVector: inteligencja w ujęciu matematyczno-logicznym. Skończ to trucie. Te inne rodzaje inteligencji to są wymyślone, żeby ci mniej inteligentni mogli się lepiej poczuć. Sam jestem świetnym obserwatorem, do tego mam świadomość ekologiczną, ale nie składam tego na karb jakiejś inteligencji ekologicznej, tylko po prostu mam wysokie IQ... To że paru profesorów coś napisało to nie znaczy, że to jakaś świętość nie do podważenia. W podobny sposób zaczął się marksizm kulturowy...
ameneos - @KRISSVector: inteligencja w ujęciu matematyczno-logicznym. Skończ to truci...

źródło: comment_xgU0233JS6PGQEVPMnjjmuNgTwqFpMJh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ameneos: Ja też nie wspominałam o inteligencji ekologicznej.
"To że paru profesorów coś napisało to nie znaczy, że to jakaś świętość nie do podważenia" - oczywiście, jednakże ci profesorowie są lepiej wykształceni niż Ty i mają większą wiedzę na dany temat.
Inne rodzaje inteligencji nie są wymyślone ot tak, dla lepszego samopoczucia. A to, co podałeś, należy do teorii Gardnera (u niego jest 7 inteligencji). Nie możesz upierać się, że
  • Odpowiedz
a czemu biali wymyślili? Przypomnij sobie, jak na przestrzeni wieków traktowani byli czarnoskórzy. Nie mieli możliwošci, żeby udoskonalać świat.


@KRISSVector: A co ma do tego jak byli traktowani czarnoskórzy? Przecież niewolnictwo dotyczyło tylko marginesu ludzi z Afryki, a pozostałe plemiona mogły się rozwijać. Za to przypomnij sobie jak często Europejczycy n----------i się pomiędzy sobą w wojnach. Zadziwiające jest to, że pomimo kultury przemocy, rozlewu krwi i stałych zmian granic cywilizacja
  • Odpowiedz
Ale #bekazprawakow :D
Opierają swoje racje na totalnych ogólnikach (mężczyźni lepiej niż kobiety... czarni<biali<azjaci) i na tym, że negują to, co pisze lewactwo. A negują to, co lewactwo pisze, bo:
- teraz jest moda na "poprawność polityczną", dlatego cały świat się na nas uwziął, ale to my znamy prawdę, bo przeczytaliśmy kilka artykułów na internecie,
- poglądy lewactwa prowadzą do MARKSIZMU rozumiecie? I ogólnie Stalin, Lenin i ateizm! Dlatego odłóż tę książkę tego profesora, bo już się rumienisz, a zaraz będziesz CZERWONY.

Ogólnie c--j tam z nauką, bo świat naukowy płynie z nurtem lewacczyzmu i przecież są profesorowie, którzy kłócą się z tym nurtem, więc wgl te dyskusje to nic niewarte są, skoro nie ma nawet w nauce jednego stanowiska.
  • Odpowiedz
@KRISSVector:

Generalnie cała psychologia różnic indywidualnych o tym traktuje, polecam poczytać sobie Strelau. Robili badania (nie podam teraz nazwiska, pewnie w podręczniku gdzieś jest, ja to pamiętam z wykładu), gdzie afrykańskim dzieciom wdrożono taki system nauczania, jaki mają na zachodzie. Efekt? Po pół roku brak różnic w IQ pomiędzy zachodnimi a afrykańskimi dziećmi.

Zabawne, bo ja czytałem, że winę ponosi (neo)kolonializm i bieda. A afrykańczycy wychowywani w dobrych, zasobnych, rozwiniętych domach osiągają te same wyniki IQ. To jak to w końcu jest - liczy się pełny brzuszek, czy rodzaj systemu edukacji?

Zachodni system skupiał się na rozwijaniu tego, co bada później
  • Odpowiedz