Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli #katolicyzm #religia #ateizm #gimboateizm

Myślę, że katolicy często unikają dyskusji z ateistami, bo boją się utraty wiary. Stąd gimboateizmy i inne odruchy obronne.

Jak byłem pobożnym katolikiem i udzielałem się na forach internetowych to zaczynałem unikać dyskusji z ateistami, bo zadawali bardzo proste i logiczne pytania, które jak kropla wody stopniowo drążyły skałę. Kiedy wiara zaczęła się chwiać nienawidziłem ateistów, bo to oni zaburzyli mój komfort życia. Wielu katolików powie dzisiaj, że to szatan przez niewierzących przemawiał, ale ja myślę, że to po prostu logika. Logika to niszczyciel wiary. Ludzie boją się zmian, więc tłumią logikę.
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: ludzie wierzą i wierzyli w najbardziej absurdalne rzeczy - czemu to ma dowodzić? Twoja argumentacja jest po prostu na bardzo niskim poziomie, więc nawet nie ma sensu sięgać po bardziej "wyrafinowane" argumenty, bo z tymi sobie nie radzisz :D
Kosmici są tak samo prawdopodobni jak inne mity. Musisz najpierw wykazać związek.
  • Odpowiedz
@Shatter: Ja potrafię powiedzieć, że nie wiem. Tak po prostu nie wiem. Ludzie wierzący "myślą", że mają odpowiedź. Mój argument jest powyżej. Odpowiedz sobie na te pytania. Skąd ta wiara, czemu akurat ta, skąd wiesz, że jest prawdziwa. Nie ma lepszego sposobu na porzucenie wiary, niż zgłębienia jej "prawd".
Jeszcze kilkaset lat temu ludzie wierzyli w różne dziwne rzeczy. Dzisiaj dzięki nauce wiemy więcej i wiemy, że były to bezpodstawne
  • Odpowiedz
@Wykopus_Mirkus_Rex Znaczy dyskusja na wykopie z ateuszami to rozmowa jak z upośledzonymi, agresywnymi dziećmi (nie trzymam żadnej strony) ale tak to wygląda, ktos napisze zeby pomodlil sie bo idzie do szpitala to już ateusze muszą robić szambo i brud w komentarzach
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: ateizm, to nie jest żadna wiara. Pisząc tak dajesz do zrozumienia, że nawet tej podstawowej definicji nie rozumiesz, a uważasz argumenty za płytkie.


@boguchstein: A co udowodnione naukowo twierdzenie? Najprostsza definicja ateizmu to: odrzucenie istnienia Boga. Wykaż sprzeczność z twierdzeniem, że jest to wiara w nie istnienie Boga.
  • Odpowiedz
@4lord: Miałem odpowiedzieć wcześniej ale nie pokazało mi powiadomienia. Dziwny ten serwis jest czasami.
Nie chodzi mi tylko o prawa starotestamentowe np. z Księgi Kapłańskiej ale o inne dziwne wersy które wyraźnie przeczą temu co wiemy teraz. Podam może parę.

Kpł,
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: wiara w sensie potocznym tak, nie religijnym. Bardziej pasuje przekonanie, bo nie ma konotacji religijnych. W jednym zdaniu używając słowa wiara i niewiara, dajesz do zrozumienia, że chodzi o to samo słowo, co jest nieprawdą.
  • Odpowiedz