Wpis z mikrobloga

Czytałeś "Kapitał", że wiesz, że nie jest na poziomie, czy podobnie jak 99% Polaków krytykujesz "bo komuna się skompromitowała"?


@Settembrini: A nie masz żadnych nowszych opracowań? Przecież XIX wiek w nauce to obecnie niemalże "średniowiecze", a więc wypad z tym ciemnogrodem;]
No cóż, Mein Kampf też chciałbyś czytać? Jest zakazana, podobnie jak promowanie ustrojów totalitarnych w polskiej Konstytucji, a więc no cóż;]


@Kaczypawlak: Czyli nie czytałeś. Jakoś się nie dziwię.

Zestawianie "Kapitału" i "Mein Kampf" jest niemądre, bo komunistycznym odpowiednikiem "Mein Kampf" byłyby dzieła Stalina. Jeśli Marks odpowiada za radziecki komunizm, to w niewielkim stopniu (o czym przekonałbyś się przeczyawszy "Kapitał"), no i wtedy powinieneś też ocenzurować "Państwo" Platona jako dzieło protototalitarne
Przecież XIX wiek w nauce to obecnie niemalże "średniowiecze", a więc wypad z tym ciemnogrodem;]


@Kaczypawlak: "Kapitał" to dzieło filozoficzne. Wypieprzamy też Platona, Arystotelesa, Świętego Tomasza, Kanta, itp, bo się zestarzały? Myślałem że to komuniści są są za rewolucją kulturalną i paleniem książek.

Zresztą - po to linkuję Harveya, żeby ci to jako czytelnikowi uwspółcześnić.

OK, nie produkuję się więcej. Chcesz to się dalej popisuj dumną ignorancją, ale może lepiej poświęcić
Wypieprzamy też Platona, Arystotelesa, Świętego Tomasza, Kanta, itp, bo się zestarzały?


@Settembrini: Ich nie linkujesz, tylko Marska, a jego uczniowie mają krew na rękach.

Myślałem że to komuniści są są za rewolucją kulturalną i paleniem książek.


@Settembrini: Nie tylko, naziści robili to samo. Obecnie środowiska LGTB palą nie tylko książki jak im się coś nie podoba;]
Nie wiem. Czemu ten szkocki filozof oświeceniowy, Adam Smith, zajmował się ekonomią?


@Settembrini: On ekonomię stworzył;] I nikt do niego nie linkuje;]

Dokonania Smitha były podstawą do wyodrębnienia przez Davida Ricarda ekonomii jako osobnej dziedziny nauki. Jego prace są jednymi z najbardziej znanych i cenionych opracowań na temat gospodarki rynkowej, kapitalizmu i liberalizmu.


link

Karl Marx (pol. Karol Marks[a]; ur. 5 maja 1818 w Trewirze, zm. 14 marca 1883 w Londynie)
Nie wiedziałem, że jesteś wrogiem demokracji i popierasz komunizm. https://www.wykop.pl/link/4296671/xi-socjalizm-to-dla-chin-jedyna-droga/


@Kaczypawlak: Też nie wiedziałem. Obie tezy to jakiś Twój chory wymysł. Słuchaj, ja już kończę, bo jak dla mnie jesteś przypadkiem zadufania ignoranta - będziesz na okrągło coś wklejał i mi imputować zamiast odnieść się do meritum (zadanie domowe: pokaż mi ten antydemokratyzm w "Kapitale").

BTW, zarzucam kolejnego "totalitarystę", prawicowego profesora - śp. Bogusława Wolniewicza.
S.....i - > Nie wiedziałem, że jesteś wrogiem demokracji i popierasz komunizm. https:...
Też nie wiedziałem.


@Settembrini: a widzisz.

Obie tezy to jakiś Twój chory wymysł.


@Settembrini: a dyktatura proletariatu to nie jego wymysł?;]

Słuchaj, ja już kończę, bo jak dla mnie jesteś przypadkiem zadufania ignoranta - będziesz na okrągło coś wklejał i mi imputować zamiast odnieść się do meritum (zadanie domowe: pokaż mi ten antydemokratyzm w "Kapitale").


@Settembrini: Jasne, sam mi chciałeś Smithem przywalić, ale nie wyszło, ponadto Smitha nikt nie
no tak, mam odkładać publikacje naukowe, aby czytać o jakiś świrach i nierobach....


@Kaczypawlak: Z ciekawości: czy czytałeś coś z metodologii nauki (np. Poppera) czy traktujesz ją dogmatycznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: Ekonomia nie jest nauką ścisłą, btw., dlatego nie traktuję na poważnie zarzutu, że Smith jest cacy, bo założył ekonomię, a Marks nie, bo sprowadził ją z powrotem do filozofii :D. Ani Smith ani Marks
Ma na rękach krew setek milionów ludzi.


@CJzSanAndreas: Łatwo jest wylewać pomyje na rewolucjonistów (francuskich, komunistycznych, itp.) post factum, kiedy już wiemy, do jakich wypaczeń to prowadzi. Szczególnie jeśli się żyje w świecie przeoranym przez te rewolucje - pozbawionym uprzywilejowania szlachty, bez dzieci pracujących po 14 godzin dziennie w fabrykach, itp, a więc faktycznych przyczyn ich wystąpień i gniewu.

Jeśli Marks ma na rękach tę krew, to XIX-wieczni kapitaliści też ją