Wpis z mikrobloga

Czytałeś "Kapitał", że wiesz, że nie jest na poziomie, czy podobnie jak 99% Polaków krytykujesz "bo komuna się skompromitowała"?


@Settembrini: No cóż, Mein Kampf też chciałbyś czytać? Jest zakazana, podobnie jak promowanie ustrojów totalitarnych w polskiej Konstytucji, a więc no cóż;]
  • Odpowiedz
Czytałeś "Kapitał", że wiesz, że nie jest na poziomie, czy podobnie jak 99% Polaków krytykujesz "bo komuna się skompromitowała"?


@Settembrini: A nie masz żadnych nowszych opracowań? Przecież XIX wiek w nauce to obecnie niemalże "średniowiecze", a więc wypad z tym ciemnogrodem;]
  • Odpowiedz
No cóż, Mein Kampf też chciałbyś czytać? Jest zakazana, podobnie jak promowanie ustrojów totalitarnych w polskiej Konstytucji, a więc no cóż;]


@Kaczypawlak: Czyli nie czytałeś. Jakoś się nie dziwię.

Zestawianie "Kapitału" i "Mein Kampf" jest niemądre, bo komunistycznym odpowiednikiem "Mein Kampf" byłyby dzieła Stalina. Jeśli Marks odpowiada za radziecki komunizm, to w niewielkim stopniu (o czym przekonałbyś się przeczyawszy "Kapitał"), no i wtedy powinieneś też ocenzurować "Państwo" Platona jako dzieło protototalitarne
  • Odpowiedz
Przecież XIX wiek w nauce to obecnie niemalże "średniowiecze", a więc wypad z tym ciemnogrodem;]


@Kaczypawlak: "Kapitał" to dzieło filozoficzne. Wypieprzamy też Platona, Arystotelesa, Świętego Tomasza, Kanta, itp, bo się zestarzały? Myślałem że to komuniści są są za rewolucją kulturalną i paleniem książek.

Zresztą - po to linkuję Harveya, żeby ci to jako czytelnikowi uwspółcześnić.

OK, nie produkuję się więcej. Chcesz to się dalej popisuj dumną ignorancją, ale może lepiej poświęcić
  • Odpowiedz
Wypieprzamy też Platona, Arystotelesa, Świętego Tomasza, Kanta, itp, bo się zestarzały?


@Settembrini: Ich nie linkujesz, tylko Marska, a jego uczniowie mają krew na rękach.

Myślałem że to komuniści są są za rewolucją kulturalną i paleniem książek.


@Settembrini: Nie tylko, naziści robili to samo. Obecnie środowiska LGTB palą nie tylko książki jak im się coś nie podoba;]
  • Odpowiedz
Nie wiem. Czemu ten szkocki filozof oświeceniowy, Adam Smith, zajmował się ekonomią?


@Settembrini: On ekonomię stworzył;] I nikt do niego nie linkuje;]

Dokonania Smitha były podstawą do wyodrębnienia przez Davida Ricarda ekonomii jako osobnej dziedziny nauki. Jego prace są jednymi z najbardziej znanych i cenionych opracowań na temat gospodarki rynkowej, kapitalizmu i liberalizmu.


link

Karl Marx (pol. Karol Marks[a]; ur. 5 maja 1818 w Trewirze, zm. 14 marca 1883 w Londynie)
  • Odpowiedz
Nie wiedziałem, że jesteś wrogiem demokracji i popierasz komunizm. https://www.wykop.pl/link/4296671/xi-socjalizm-to-dla-chin-jedyna-droga/


@Kaczypawlak: Też nie wiedziałem. Obie tezy to jakiś Twój chory wymysł. Słuchaj, ja już kończę, bo jak dla mnie jesteś przypadkiem zadufania ignoranta - będziesz na okrągło coś wklejał i mi imputować zamiast odnieść się do meritum (zadanie domowe: pokaż mi ten antydemokratyzm w "Kapitale").

BTW, zarzucam kolejnego "totalitarystę", prawicowego profesora - śp. Bogusława Wolniewicza.
S.....i - > Nie wiedziałem, że jesteś wrogiem demokracji i popierasz komunizm. https:...
  • Odpowiedz
Też nie wiedziałem.


@Settembrini: a widzisz.

Obie tezy to jakiś Twój chory wymysł.


@Settembrini: a dyktatura proletariatu to nie jego wymysł?;]

Słuchaj, ja już kończę, bo jak dla mnie jesteś przypadkiem zadufania ignoranta - będziesz na okrągło coś wklejał i mi imputować zamiast odnieść się do meritum (zadanie domowe: pokaż mi ten antydemokratyzm w "Kapitale").


@Settembrini: Jasne, sam mi chciałeś Smithem przywalić, ale nie wyszło, ponadto Smitha nikt nie
  • Odpowiedz
no tak, mam odkładać publikacje naukowe, aby czytać o jakiś świrach i nierobach....


@Kaczypawlak: Z ciekawości: czy czytałeś coś z metodologii nauki (np. Poppera) czy traktujesz ją dogmatycznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: Ekonomia nie jest nauką ścisłą, btw., dlatego nie traktuję na poważnie zarzutu, że Smith jest cacy, bo założył ekonomię, a Marks nie, bo sprowadził ją z powrotem do filozofii :D. Ani Smith ani Marks
  • Odpowiedz
Ma na rękach krew setek milionów ludzi.


@CJzSanAndreas: Łatwo jest wylewać pomyje na rewolucjonistów (francuskich, komunistycznych, itp.) post factum, kiedy już wiemy, do jakich wypaczeń to prowadzi. Szczególnie jeśli się żyje w świecie przeoranym przez te rewolucje - pozbawionym uprzywilejowania szlachty, bez dzieci pracujących po 14 godzin dziennie w fabrykach, itp, a więc faktycznych przyczyn ich wystąpień i gniewu.

Jeśli Marks ma na rękach tę krew, to XIX-wieczni kapitaliści też ją
  • Odpowiedz