Wpis z mikrobloga

Hej, kończę już studia powoli i zacząłem zauważać że studenci kierunków ścisłych np #agh relatywnie mało ruchają. Ode mnie z infy mało kto ma dziewczyne, na matematyce koledzy też konie biją, nie mówiąc o fizyce stosowanej.

Za to koledzy z #uek kierunków typu finanse i rachunkowość, controllingi, audyty ruchając najwięcej paradoksalnie że wwszyscy się śmieją że roboty mieć nie będą.

Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć?

#psychologia #programowanie #studbaza
  • 3
@nigdy_nie_sunalem: Mają więcej czasu, umysły ścisłe są bardziej introwertyczne, na tym etapie życia laski statystycznie częściej cenią przebojowość a nie cechy intelektualne.

Ale możesz też odwrócić punkt widzenia - czy chciałbyś ruchać laski, które oni ruchają? Obawiam się, że części z nich - nie.

Miałem kolegę, który nie wybrzydzał. Ruchał jak szalony wszystko co nie uciekało na drzewo. Ale z częścią tych lasek nie dało się pogadać na poważniejszy temat niż
@nigdy_nie_sunalem: To normalne. Kolesie z gównokierunków mają więcej czasu, mają inne priorytety, na przykład bardziej o siebie dbają, lepiej się ubierają a laski na to lecą. Wcale nie jest powiedziane, że ci zmniej ścisłych studiów będą gorzej zarabiać. Jeśli nawet będą gorzej tp te wyruchane przez nich laski beda wychodzić za informatyków 15k z agh i popuszczać szpary na boku tym bardziej zadbanym lolo pindolo.
@nigdy_nie_sunalem: a co ci mamy wytłumaczyć? Na takich kierunkach jest więcej kobiet, ergo łatwiej kogoś poznać kto jest chętny (bo większa jest pula). A na ścisłych kierunkach to kiepsko, już nie mówiąc o tym, że jak cały czas przebywają w towarzystwie facetów to potem przy kobietach dziczeją bo nagle nie wiedzą co robić. Już nie mówiąc o tym że większość ścisłowców ma mentalność "hehe będę mieć dobrą pracę i panienki same