Wpis z mikrobloga

Z wszystkich wymogów kościelnych jest jeden który w dzieciństwie zrył mi psychikę najbardziej.

- ja lat 12
- budzie się - stoi
- idę do szkoły - stoi
- jem obiad - stoi
- moja słaba silna wola przerywa i bije niemca
- wyrzuty sumienia przed snem, obiecywanie że się postaram
- strach przed spowiedzią
- opowiadanie dorosłemu facetowi, że się dotykałem

Powtórzyć x 500

Czy kurde ktoś sobie zdaje sprawę jakie to są katuszę dla kogoś kto wierzy w boga, do tego był ministrantem? I to wszystko w tak młodym wieku przy nierozwiniętej psychice dziecka! Ciągłe życie w nienawiści do samego siebie, brak wiary w swoje możliwości, zostajesz zerem co nie umie tak prostej zasady przestrzegać. Dla mnie to wręcz psychiczne tortury i znęcanie się nad dzieckiem.
#ateizm #bekazkatoli #takaprawda
  • 103
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@lakukaracza_: Miałem tak samo Mireczku. Tylko że urodziłem się w latach 90, więc katożycie przestawało już powoli być takie ważne dla wielu osób. Po prostu po kilkunastu razach postanowiłem przestać opowiadać kolesiowi w sukience z tego że poleruję buławę. To za bardzo siadało na banię. Problem solved, tylko wyrzyty sumienia zostały na dłużej. Teraz mam #!$%@? i rzadko do katusów chodzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lakukaracza_: Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele szkód w psychice potrafi wyrządzić ta chora religia. Ciagle życie w obrzydzeniu do siebie i strachu przed miłosiernym bogiem, który wyśle cię na nieskończone męki bo zrobiłeś coś nie tak jak było napisane w książce sprzed dwóch tysięcy lat.
Potem mamy pokolenie ludzi z depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi, ale kto się nimi przejmuje, bóg jest wielki
@AzotanVSrebra: tak, oczywiscie, #shitwykopsays
„ Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział
Miałem tak samo tylko ze jak byłem młody to wstydziłem się mówić że to robilem więc na spowiedzi mówiłem grzechy nie wliczając bicia Niemca i mówiłem więcej grzechów nie pamiętam, wyrzuty sumienia okropne, trauma do końca życia ( ͡° ʖ̯ ͡°) teraz jestem dumnym ateistą
Siostro, skoro Bóg wie wszystko i zna nasze myśli, to po co nam spowiedź?


@syndyk_masy_upadlosciowej: Za mniej-więcej takie pytanie w czwartej klasie dostałem od siostry Awantury #!$%@? za "wymądrzanie się". Smutno się robi jak pomyśle ile godzin zostało tak bezmyślnie #!$%@? na lekcje religii w szkole zamiast jakiegoś dodatkowego angielskiego, matematyki czy nawet wfu...

A na spowiedź, jak jeszcze chodziłem bo dziadek kazał, od zawsze miałem ten sam zestaw grzechów -
@lakukaracza_: no sorry, ale ja przy spowiedzi nie opowiadałem ani o masturbacji (grzech lekki, nie trzeba) ani o zabawach w doktora, ani o segzie (wtedy już miałem bardziej wyjejane i uznałem, że KRK ma tyle wspólnego z Bogiem co ja z diplodokiem).

Potem mnie wzięło w stwierdzenie, że KRK to nierządnica babilońska i synagoga szatana w jednym, szkalowałem za młodu kurię rzymską wstawiając w strategicznym miejscu "w", to były czasy.
@AzotanVSrebra generalnie Jezus powiedzial: powinniscie sobie nawzajem grzechy wyznawac. No ja to rozumiem, ze poprostu dla spokoju sumienia powinnismy z drugim czlowiekiem rozmawiac o naszych slabosciach. Bo w koncu Bog i tak wie, ze zle zrobilismy i wie, czy jest nam wstyd z tego powodu :)
@lakukaracza_: Przypominam że ta zbrodnicza sekta w swój kanon ma wpisywanie od najmniejszego wmawianie sobie #!$%@? poczucia winy że stoimy za morderstwem jakiegoś żyda dawno temu xD I że codziennie go mordujemy swoimi czynami. Rzeczą niepojętą jest to że nie zostało to jeszcze wyrzucone z podstawówek.


@KochanekAdmina: Akurat droga krzyżowa jest mądrą opowieścią o tym, że to #!$%@? społeczeństwo z wielką radością #!$%@? bezbronnego albo będzie się na to mordowanie
Ja piernicze, macie naprawde niezłe wymówki żeby tylko do kościoła nie musieć chodzić. Księży to podnieca, co ja tam bede staruchowi gadal o waleniu, spowiedz niepotrzebna, wymysl kosciola, moge sie spowiadac Bogu a nie typowo w sukience - serio?
Piszecie o wyrzutach sumienia itp. - wyrzuty sumienia są gdy się zataja grzechy, ksiądz też człowiek i siedzi w konfesjonale nie po to aby sie podniecać, ale po to by wypełniać misję którą
Wtedy pismo święte czytałem codziennie na mszach chłopie. lata 80-te. Zero netu, ksiądz to prawo na wsi.

@lakukaracza_: Jakiś nowoczesny ten ksiądz. Zanim księża na wsiach odkryli po reformie liturgicznej że mogą dawać ministrantom (a nawet losowym parafianom) czytania to minęło ze 25 lat.