Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie potrafię zarządzać dobrze kasą. Zarabiam ponad 8k miesięcznie, wynajmuje mieszkanie w W-wie za około 2k miesięcznie a z tych 6k co mi zostaje niekiedy potrafię wyjść na 0 do kolejnej wypłaty ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na mieście jadam rzadko, mało kupuje pierdół (powiedzmy ze 2 razy w tygodniu puszkę Monstera czy jakieś toffiffee bo jestem ulaną kluchą), w żadne hobby nie inwestuje a i tak potrafię nie wiadomo gdzie #!$%@?ć kasę.
Głównym problemem zjadającym moje finanse to palenie, ale jakbym rzucił to bym może miał z 500 zł do przodu tylko.

Jak oszczędzać, jak zarządzać finansami? Macie jakieś porady czy sposoby?

#pieniadze #finanse #domowybudzet

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nie potrafię zarządzać dobrze kasą....

źródło: comment_7xF01K9BsySTkzuNwLjuSlEgzvBf2juj.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Zrób sobie arkusz excelowy albo zainstaluj apkę do zapisywania wydatków i będziesz wiedział gdzie ci leci kasa. Tu masz przykładowe kategorie, które ja stosuje.
Samochód Rachunki Żywność Kursy/nauka Bilety Paliwo Prezenty Alko Ubrania Dom Turystyka Fast Food/Obiad Telefon Lekarz/lekarstwa Sport Buty Straty Rozrywka Dentysta Kosmetyki Elektronika/hobby Komputer i gry Słodycze Dokumenty Fryzjer Studia Poczta Książki Praca Taxi
Jak będziesz wiedział na co wydajesz to wtedy możesz ciąć wydatki. Teraz
  • Odpowiedz
@sz__po: mówimy o czymś odrobinę innym, ja wydawałam w dużej mierze na gotowe produkty, więc jedzenie zarówno droższe jak i gorszej jakości niż zrobione samemu. Sama mocno zwracam uwagę na jakość, ale zdrowa żywność jest bardzo tania. Warzywa, owoce, kasze, ryże - spokojnie można zmieścić się w mniejszym budżecie z całą gamą produktów i przy tym mieć swoje droższe przyjemności - u mnie lepsze wino, dobrej jakości mięso bo kurczaka
  • Odpowiedz