Wpis z mikrobloga

@tlaziuk: @ZelekZagan: Tylko tak patrząc rzetelnie, to to przykazanie raczej należałoby interpretować, aby nie robić podobizn ptaków, byków, węży, kretów itp. Brak jest sformułowania "w" Niebie, czy innego, które wskazywałoby na miejsce przebywania jedynego Boga. Kolejna sprawa, patrząc na historię takie przykazanie było konieczne, gdyż Izraelici po wyjściu z Egiptu wkroczyli do ziemi, w których przebywały ludy pogańskie, z czym wiązało się ryzyko odejścia od słusznej wiary. Tak samo wygnanie
no nie wiem, to jest tak jakby przyznanie że wszystko może być bogiem jeśli się chce, lub że nie wykluczamy istnienia innych bogów,


No tak. Nawet sam Bóg poprzez proroków w Biblii używa sformułowań "inni bogowie". Zanim zarzucisz, że tym samym mówi, że są inni poza nim, to oprócz tego, często dokłada, że są to martwi bogowie i dzieła ludzkich rąk.
@b3rly nie wiem może znów mam problemy z interpretacją jego filmów, ale w 4:35 jest dokładnie powiedziane:

kościół katolicki na nowo odczytał [...] (przykazania) bo tak zrobił to Jezus

czyli jednak odrzucają przykazania,
8:45 "aktualizują do tego co mówił Jezus",
9:10 sprzeczność "Jezus nie przyszedł niczego znieść tylko wypełnić"
9:30 "dowalił" że trzeba szukać ducha, no to szukamy ducha, my szukamy, krk szuka, Ty szukasz, no i moje wyniki póki co wskazują
@kthxb to że np. równie dobrze można powiedzieć że chrześcijański bóg jest martwy i fałszywy
w kręgu niekonkretnej innej religii nieabrahamowej ten pogląd zyskałby pełne poparcie

odpowiednio prosto?
@kthxb mój wpis

no nie wiem, to jest tak jakby przyznanie że wszystko może być bogiem jeśli się chce, lub że nie wykluczamy istnienia innych bogów

miał pokazać że jeśli Biblię się interpretuje to interpretacji może być wiele, w tym też moja

nie stwierdzę tak, nie podpuszczaj mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@tlaziuk coo xD
w sensie "rzucasz tym filmem za każdym razem gdy pojawia się temat wywalenia 2. przykazania" ( _)

nie wiem jak Ty postrzegasz Kościól, jak interpretujesz to co się w nim dzieje, ale dla mnie Kościól jest żywy, to nie jest zbiór ksiąg spisanych X lat temu. Bóg jest tu i teraz i nawet ośmiele sie powiedzieć, że jest "bardziej niż kiedyś", niż przed Jezusem też. Nowy
@b3rly tak, masz rację, moje ego teraz czuje dobrze że jednak musiałeś się produkować aby bronić swoich jakże oczywistych, świętych i uniwersalnych racji

szczerze to nie chce za bardzo wiedzieć

no i dziękuję, już nie będę próbował Cię wybijać z przekonania że może jednak nie jesteś nieomylny
@tlaziuk nie wiem co i komu chcesz udowodnić, ale nie bój się, nie zapytam Cie o to.

jeżeli Ty masz racje, w tym konkretnym temacie, to ja jednak wolę pozostać w błędzie. mogę, prawda? :)
@b3rly: nie wiem co i komu chcesz udowodnić, ale nie bój się, nie zapytam Cie o to.


napisałem już więc nie musisz pytać:

wybijać z przekonania że może jednak nie jesteś nieomylny


nazwij mnie jak chcesz, ale wątpię w istnienie demiurga, możesz pozostawać w błędzie, ale wbrew Biblii szkodź tym tylko sobie i nie zarażaj tym innych, chyba że nie zamierzać nikogo zarażać bo w interpretacji Biblii przez Jezusa nie ma