Wpis z mikrobloga

#ubuntu #linux - Odnośnie nowego Ubuntu i spuszczania się portali technologicznych. Używałem od 20 lat Windowsów, czasem robiłem podejście do Linuxa, tego całego Ubuntu jak i innych systemów debianowych i ciągle mi coś kurde nie pasowało, coś się #!$%@?ło, itp. Powiem tak, Ubuntu to taki Windows wśród open source, #!$%@? gówna w systemie i ciężkie to jak cholera. Troszkę lepszą opinię mam o Debianie, ale konserwatyzm ma swoją cenę. Od roku testuję systemy archowe, łatwe w instalacji Antegros i teraz już 7 miesięcy na Manjaro z xfce.
W porównaniu do tych systemów, Ubuntu i Mint śmierdzą moczem. Nic się nie krzaczy, aktualizacje wchodzą pięknie, mam Photoshopa C6 pod Wine 3.0, starcza mi to, wszystko działa pięknie.
  • 15
@arekdomek: Każdemu co innego odpowiada, osobiście bym przeszedł na manjaro, no ale x61t tak średnio mi go lubi, może jak zmienię dysk i nowe peny kupie, a tak to debiankik, jeździ na malinkach i wszystko ok, ale tak, mint i ubuntu śmierdzo niczym wawka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: gdybym teraz miał przejść na system debianowy, to tylko Debian - ubuntu to płacz i zgrzytanie zębami, podobnie jest z mintem. Pod nie trzeba mieć komputery skrojone, bo jak ktoś ma starsze rozwiązanie nvidia-optimus to ubuntu po instalacji potrafi nie wstać i na dzień dobry masz grzebanie w terminalu, o ile uda się terminal odpalić, bo i takie przypadki miałem. Spędzam w terminalu sporo czasu, bo lubię czasem sobie poinstalować
@sexlord: nie byłbym taki pewny, ciekawostki z Win 10:
-muszę instalować pod wyłączonym uefi bo mi nie zainstaluje dźwięku i później nie wykryje, oczywiście, wina Asusa
-win 10 lubi sobie przełączać między nvidią, a intelem i wpadać w pętle, miga ekran... wina Microsoftu, olali starsze karty mobilne, wina Intela, również olał
-ostatnio jak wywaliłem, to dlatego, że mroziło myszkę i niewiadomo czemu
procesów nie było żadnych obcych

Nie jestem jakimś haterem
niektórych grach


@xandra: z crakiem? Albo przegrzewałaś swoją jednostkę lub masz wrzucone słabe jakościowo elementy.

muszę instalować pod wyłączonym uefi bo mi nie zainstaluje dźwięku i później nie wykryje


@arekdomek: Jak sam powiedziałeś wina Asusa chociaż nie za bardzo chce mi sie wiedzić co ma dzwięk do trybu uefi.

olali starsze karty mobilne


@arekdomek: Oczekujesz, że ile będą wspierać Twojego strucla. Mi w10 bez problemu przełącza między nvidią a
@sexlord: mój strucel to i7, stara, ale niebardzo gorsza od 6 generacji
co do uefi, przecież cały sprzęt się odpala w warstwie uefi, dzbanie ;) dopiero system ładuje swoje sterowniki w oparciu o tą warstwę, skoro warstwa uefi mówi, że nie masz sprzętu audio, to system Ci tego nie zainstaluje bo to według systemu nie istnieje, ASUS #!$%@?ł komunikację warstwy uefi z win 10 i jest kaszana. Trzeba uaktualnić bios, a
warstwa uefi mówi, że nie masz sprzętu audio


@arekdomek: Nie sądziłem, że można aż tak #!$%@?ć. Bo to ze UEFI jest warstwą miedzy sprzętem a os to wiem.

Skoro mam te 8gb ddr3, ssd i i7mkę (nie mobilną), to mam to wyrzucić przez okno


@arekdomek: Też mam podobny bol bo mam i7 32gb ramu... ale w gry to ledwo na srednich mi 860m ciągnie. Dlatego tez mi troche szkoda tego
@sexlord: też wymienię, ale następny laptop to po prostu wezmę z samym intelem i oszczędzę kasę, z tą różnicą, że ze złączem Thunderbolt, jak już będę chciał sobie tak pograć to podepnę zewnętrzną kartę
@arekdomek: Jest to koncept, który bym zrealizował brał bym maca.... ale juz mam macbook pro z 2012 i7 16gb ramu ssd i nie chodzi duzo wolnej od nowych. Wiec sprzedanie obecnego maka za 3k i kupo nowego za 13k to średni deal. I tak sobie lewituje w temacie grajac na niskich w wiedzmina 3 w 2018 ;)