Wpis z mikrobloga

Kofeina będzie zbanowana?

FDA (Food and Drug Administration) właśnie wydała wskazówki dotyczące kofeiny w suplementach diety. Regulacje mają być o wiele zaostrzone aniżeli obecne. Problemem jest tu dozowane - bardzo łatwo przyjąć dawką śmiertelną (swoją droga dlatego szokowało mnie jej sprzedawania w proszku np. przez K.D :) w przypadku pomyłki z kreatyną to przecież dramat).

Tutaj zapewne sprawa będzie dotyczyła również przedtreningówek czy "stacków'. Przewiduję, ze może to zmienić się na obowiązek produkowania jej w tabletkach/kapsułkach i to z niższymi dawkami na jedna porcję.

Co myślicie?

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
  • 33
  • Odpowiedz
@Kasahara:

Tak, więc jeśli to pomylisz z kreatyną to jest problem. Chodzi tutaj o kofeinę nie w tabletkach a o taką w proszku/puszkach.


No z tym to akurat faktycznie łatwo o
  • Odpowiedz
@kacperpzn:

Dlaczego, aż tyle ? Rozłożone w ciągu dnia ?


Wysoka tolerancja, końcówka redukcji 600-1000 mg rozłożone na 4 dawki. Właściwie jak biorę pierwszą porcję o 6 rano to 12-14 jest to w 100 % zmetabolizowane
  • Odpowiedz
@Kasahara: Będzie istniała jakaś alternatywa dla kofeiny czy ludzie będą z góry skazani na korzystanie z underów? Trochę lipa zabierać ludziom kofeinę i pchać ich w mocniejsze rzeczy
  • Odpowiedz
@czup: jeśli jakiś suplement jest zakazany to pojawia się jego zastępstwo zazwyczaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
choć tu akurat chodzi o sposób podania tej kofeiny/pakowanie
  • Odpowiedz
@Kasahara:
3-4 kawy po 10g dziennie sypanej + przed treningiem 400mg. Juz nawet nie wiem czy mnie klepie, dopiero z teanina jest cokolwiek czuc ¯\_(ツ)_/¯. A wracajac do meritum, jak ktos nie ogarnia co sobie sypie to nawet forma czopkow we wszystkich kolorach teczy nie pomoze.
  • Odpowiedz
@Kasahara: Nie zbanuja kofeiny, to juz predzej fajki by zbanowali. No i FDA jest w USA, wiec nas nie dotyczy.

Federal regulators issued guidance Friday making it clear that it is illegal to sell pure and highly concentrated caffeine in bulk to consumers.

The Food and Drug Administration (FDA) said it's prepared to remove these dietary supplements from the market after reports of at least two deaths in otherwise healthy individuals.The products "present a significant public health threat" because of the high risk consumers will mistakenly use them at dangerous doses, FDA said.

Previous FDA actions including warning letters have failed to stop the flow of these highly concentrated or pure caffeine supplements being sold directly to consumers online. They're sold in bulk with up to thousands of recommended servings per
  • Odpowiedz
Nie wiem wydaje mi się, że prawo naturalnej selekcji powinno działać i tyle masz rozum to nie bierzesz za dużo, nie masz no to mówimy hasta la vista ( ͡° ͜ʖ


@Cruck: Komunizm i bolszewizm dba o slabych i zdegenerowanych, trutni, roszczeniowcow, gdyz tylko tacy sa posluszni i beda glosowac przy urnach za bolszewikami, komunistami-przywileje i brak odpowiedzialnosci jednostki za siebie i swoja rodzine (Pan, pnstwo (z)robi to
  • Odpowiedz