Wpis z mikrobloga

@skolfild: Islandia droga. Da się znaleźć np. na Airbnb tanie noclegi ale uważam, że szkoda czasu na jeżdżenie ciągle z tego samego miejsca. Polecam lato i spanie w wypożyczonym aucie typu multivan albo w namiocie i gotowanie np. na kuchenkach Campingaz (gazu do samolotu brać nie wolno ale kartusze do kupienia na miejscu).
My byliśmy 7 pełnych dni, zwiedziliśmy sporo, głównie południe wyspy, przejechaliśmy ponad 2.000 km ale jeździliśmy z tego
@plecak_odrzutowy: A byłeś może w norwegii i porównałbyś te dwa kraje? Bo po zdjęciach islandia wygląda fajnie, ale jednak dużo gorzej niż norwegia. Szukam takiego miejsca jak w norwegii Preikestolen lub jezyk trolla, gdzie wchodzisz na szczyt i robisz.. WOW. Ale wiem też ze zdjecia nie oddaja klimatu na żywo wiec moze po prostu patrze na zle zdjecia z islandii :)
@skolfild: Nie ma ładniejszego kraju w Europie niż Włochy. Od przyrody, po miasta, przez kulture i jedzenie. Włochy to numer 1. Widziałem prawie każdy kraj w Europie i żaden z nich nie robi takiego wrażenia jak Włochy. Oczywiście po Włoszech trzeba się pokręcić, żeby zaznać uroku. Tysiące miejsc, które #!$%@?ą na amen.
@skolfild: Podobają mi się kraje na S
Szwajcaria, Słowenia, Słowacja, Szwecja (północna raczej).

Wyspa Hvar (Chorwacja) jest piękna natomiast naj naj lepiej wspominam wycieczkę kajakiem po Morzu Egejskim - Cykladach od wyspy do wyspy, spanie na plaży w namiocie, godziny na spokojnym lazurowym morzu i zdobywanie najwyższych punktów poszczególnych wysp, niektóre praktycznie bezludne ... no i aresztowanie przez grecką marynarkę wojenną za wpłynięcie na zastrzeżone wody. Szczęśliwie tylko nas odwieźli do