Wpis z mikrobloga

  • 1897
Rozmowa z rekruterką (branża IT).
- Dzień dobry Panie darek4099. Dzwonię w sprawie Pana aplikacji dotyczącej stanowiska xyz. Chciałabym Pana zaprosić na rozmowę rekrutacyjną.
- Dzień dobry. Zanim ustalimy szczegóły spotkania, chciałbym się dowiedzieć jakie zarobki Państwo oferują na tym stanowisku.
- Niestety na tym etapie nie możemy udzielać takich informacji.
- XD. Wysyłając do Państwa moje CV szczegółowo opisałem swoje umiejętności a co za tym idzie co mam do zaoferowania I tego samego oczekuję od Państwa. Z całym szacunkiem ale jestem zmuszony odmówić spotkania na rozmowie. Lubię klarowne sytuacje. Dziękuję bardzo za telefon.
- ... Yyy, dziękuję.

XD nie tego się spodziewała. Robie to dobrze?

#dziendobry
#it
#rozmowakwalifikacyjna
#kiciochpyta
  • 160
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darek4099: Zapytałeś, dostałeś negatywną odpowiedź - jak w 99,99% przypadków. Dlatego należy powiedzieć np to co powiedziałeś, że tego oczekujesz bo to i tamto i ponowić zapytanie. Wiem, że to brzmi głupio, ale w biznesie tak wyglądają zdrowe negocjacje - w sposób dystyngowany zaznaczasz, że czegoś wymagasz i nie przyjmujesz odmowy w danej kwestii.
  • Odpowiedz
a nie uważasz, że szkoda czasu pracowników HRu i kandydatów na rozmowy, po których dowiedzą się, że stawka ich nie satysfakcjonuje?


@Gronekmaster: ale wiesz ze w tym wypadku nie bylo pewne ze stawka by nie interesowala? Wlasnie o to chodzi ze rozmowe powinno sie przerywac gdy wiemy ze stawka nie odpowiada a na spotkanie powinnismy isc gdy wiemy ze stawka moze jest w granicach ktore nas ineresuja. Brak informacji powinien
  • Odpowiedz
@Gronekmaster: no i jakie byly te widelki placowe skoro nie odpowiadaly?

Ja na przyklad mowie cos w stylu "z regoly nie schodze ponizej kwoty 10k ale jesli projekt by byl dla mnie superciekawy to jestem sklonny pracowac za kwote 9k". Od razu podkreslam ze nie jest to negocjacja tylko ewentualnie moja laska ze zejde do 9k zeby dostac ta wlasnie prace (jesli ja bardzo bym chcial). Odpowiedz zwrotna jest zwykle
  • Odpowiedz
@darek4099: Po "branża IT" "dobrze jej powiedziałem hehe?" wnioskuję, że dopiero zaczynasz karierę i wyjątkowo przeżywasz jak rekruter do ciebie dzwoni, a nie ty do niego bo jesteś kuhhwa kimś nie? Uwierz mi czy nie, ale programista 15k+ nie daje j-----a o takie niuanse, poprostu nie umawia się na rozmowę telefoniczną, wszystko załatwia przez linkedin/mail, a jak rekruter nie może podać widełek to dziękuje i pozdrawia. Tylko robaki w początkowym
  • Odpowiedz
Mi pewien łeb ze stolicy powiedział, że za sysadmina proponuje 4 000 złotych brutto.
(PowerShell, PowerCLI, Windows Server, Exchange, Office365 + z-----------e do klientów + trójzmianówka)

I więcej w tym segmencie nie dostanę w tym mieście...

Ale j----y powiedział stawkę dopiero pod koniec rozmowy.
Taka wisienka na torcie mu się udała.
  • Odpowiedz