Wpis z mikrobloga

Rozmowa z rekruterką (branża IT).
- Dzień dobry Panie darek4099. Dzwonię w sprawie Pana aplikacji dotyczącej stanowiska xyz. Chciałabym Pana zaprosić na rozmowę rekrutacyjną.
- Dzień dobry. Zanim ustalimy szczegóły spotkania, chciałbym się dowiedzieć jakie zarobki Państwo oferują na tym stanowisku.
- Niestety na tym etapie nie możemy udzielać takich informacji.
- XD. Wysyłając do Państwa moje CV szczegółowo opisałem swoje umiejętności a co za tym idzie co mam do zaoferowania I tego samego oczekuję od Państwa. Z całym szacunkiem ale jestem zmuszony odmówić spotkania na rozmowie. Lubię klarowne sytuacje. Dziękuję bardzo za telefon.
- ... Yyy, dziękuję.

XD nie tego się spodziewała. Robie to dobrze?

#dziendobry
#it
#rozmowakwalifikacyjna
#kiciochpyta
  • 160
@darek4099: Bardzo dobrze robisz. Ile to już razy stawiałem się na rozmowę, produkowałem, żeby mi zaproponowali śmieszne pieniądze. Szkoda czasu jak nie goni Cię czas. 6 lat studiów jak psu w dupę, żeby proponowali mniej niż kasjerowi w Biedronce...
@tysonic: top kek jesteś gościu, podawanie wynagrodzeń już na etapie pierwszej rozmowy jest #!$%@? nie tyle obowiązkiem, co wychowaniem, przejawem nie wiem, kultury, szacunku - ale do kogo ja to mówię.

Sorry stary, ale rozkręciłeś "biznesy" o jakieś 20-30 lat za późno, skończysz prędzej czy później u Janusza na wakacie za minimalną z długami.
@tysonic: przy szukaniu pracy zamierzam przehandlować swój czas i zdobyte umiejętności (czyli kolejny czas) za pieniądze, aby spełnić swoje zachcianki, także mam prawo już na dzień dobry wiedzieć ile dostanę, a nie czekać do "10" na wyciąg z konta żeby zobaczyć ile mój pan mi dał łaskawie. Z taką mentalnością niewolnika nigdy nie ruszymy do przodu, ani też dalej niż "trochę lepiej niż na Ukrainie, ale gorzej niż w Niemczech", nawet
  • 3
@tysonic Czyli uważasz, że lepiej tracić czas i nerwy po to, żeby na ostatnim etapie stwierdzić, że nie będziesz za tyle pracował? Dzięki, ale ja bym wolał wiedzieć wcześniej. Skoro rekruter chce, żebym był fair, to niech sam też będzie. Wynagrodzenie to nie jest jakaś tajemnica.