Wpis z mikrobloga

Spice must flow


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paradox to chyba mój ulubiony deweloper jeśli chodzi o gry.

Weźmy takiego Stellarisa. Można w nim swobodnie grać zarówno jako pacyfistyczny ksenofil, który z każdym się kumpluje, jak i ksenofobiczny, religijny militarysta rodem z Warhammera 40.000, który niesie swoją wiarę i rządy Imperatora przez galaktykę.

Mnie najbardziej urzekło to, że w tej grze można przeprowadzić czystki etniczne na aż 8 sposobów.

- można terraformować zamieszkaną planetę, wybijając gatunki nieprzystosowane do danego klimatu i składu atmosfery (wszyscy duszą się w męczarniach, bądź zabija ich zbyt niska lub wysoka temperatura)
- można wyganiać niechciane ludy
- można kastrować niechciane ludy
- można zjadać niechciane ludy (można wyjeść w całości, lub je rozmnażać jak świnki, czy krówki)
- praca przymusowa do śmierci z wycieńczenia
- eksterminacja przemysłowa, przy pomocy obozów i szwadronów śmierci
- długotrwały i ciężki ostrzał planety z orbity
- No i w najnowszym dodatku możliwa również skonstruować coś a'la Gwiazdę Śmierci i niszczyć całe planety w gruzy

A to tylko opcja militarystyczna, bo jeszcze jest niewolnictwo (tak, są również murzyni i ich również można zniewolić ( ͡° ͜ʖ ͡°)) czy cała opcja robotyczna, gdzie jako "rasa" terminatorów można wybijać całe biologiczne życie w galaktyce.

Czyż to nie interesująca perspektywa rozgrywki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A przecież są jeszcze mody, niektóre nawet jak dla mnie przesadzone XD

Można nawet sprawić, że w naszym imperium wybuchnie bunt maszyn poprzedzony całą serią dziwnych zdarzeń, gdy zbuduje się bardzo dobre, ale inteligentne roboty.

Co najlepsze, Paradox wyraźnie zdejmuje z siebie autocenzurę, bo kiedyś bali się nawet użyć flagi III Rzeszy w HoI 3, a teraz jest nawet portret Hitlera i masowe czystki w Stellaris XD.

#gry #ciekawostki #paradox #stellaris #strategie #zainteresowania
Pobierz L.....i - > Spice must flow

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paradox to chyba mój ulubiony deweloper...
źródło: comment_RCZQtX41SREJC0H4wRrycepMCk7RiGhn.jpg
  • 47
@CorTuum: Ostatnio napisałem na tagu ck2 swoje przemyślenia na temat polityki dlc pdxu. https://www.wykop.pl/wpis/31296551/ck2-crusaderkings2-do-wszystkich-narzekajacych-na-/
tl;dr obecny system się sprawdza lepiej niż poprzedni

@Lawrence_z_Arabii: Możesz unicestwiać całe rasy, miliardy istot z całej galaktyki, ale do HoI żadnych mechanik/eventów z tym związanych nie dali. A jak sam zrobisz, to ci wywalą moda. Ech.
@komiks42: Najłatwiejsze jest chyba HOI IV. Stellaris moim zdaniem jest najlepszy, gra to cud, miód i orzeszki, ale ogarniania jest tam naprawdę zajebiście dużo.
Gram w to od dnia premiery, a cały czas uczę się czegoś nowego. Gra wydaje się być droga, ale jak już się wchłoniesz, to w zasadzie będziesz grać tylko w to ;P
Słowem: POLECAM.
@CralencSeedorf: Porównujesz tam dodatki z dlc, ciężko mi na poważnie brać taką obronę.
No, to i wybierz co chcesz, czyli starodawna obrona oczywistości zaskakujących wniosków o nazwie 'ludzie wydają pieniądze jak im się to podoba'.
Zwłaszcza kiedy wyjdzie nowa gra Paradoxu i cały cykl zaczyna się od nowa - w rozwoju nie chodzi wszak o budowaniu czegoś na podstawie dotychczasowych doświadczeń czy dokonań, a sprzedawaniu każdej zębatki osobno.

Mnie to
@Lawrence_z_Arabii: W tej grze opcji jest masa. Można grać zimnymi autorytarnymi materialistami nastawionymi jedynie na rozwój i maksymalne wykorzystanie każdej jednostki dla społeczeństwa (ach te modyfikacje genetyczne, jak np. przecięcie części neuronów u niewolników, aby posłuszni i spokojni byli). Można grać uduchowioną i pokojową rasą pragnącą udanej koegzystencji z sąsiadami. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zagrać społecznością honorowych wojowników szukających chwały na polu walki. Albo militarystyczną rasą ksenofilii którzy
@CorTuum:
Nie. Porównuję obecny model sprzedaży z poprzednim.
Nie. Chodzi o to, że teraz ludzie mogą wybrać co kupić. Wcześniej nie mogli, jeśli chcieli mieć aktualizowaną grę.
Coś złego jest w tym cyklu? Przecież obecnie każda gra pdxu jest bardziej rozwinięta niż poprzedniczka.
@CralencSeedorf:

Nie. Porównuję obecny model sprzedaży z poprzednim.


Ten zaś oferował dodatki jako rozszerzenia podstawowej wersji gry, mniej mentalnej gimnastyki, jeśli łaska.
Ludzie wcześniej byli zmuszani do kupowania dodatków? A może musieli płacić za łatki? Jakoś nie przypominam sobie.

Coś złego jest w tym cyklu?


lol

Przecież obecnie każda gra pdxu jest bardziej rozwinięta niż poprzedniczka


Nie mam większego punktu odniesienia, ponieważ w każdą grę nie grałem. Z tego co kojarzę,
@Lawrence_z_Arabii: grałem najpierw w Endless Space, zachwycałem się bardzo aż wyszło Stellaris i przez miesiące nie grałem w nic innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo było z Europką, a wracając do kosmosu to fajnie się gra robotami które przymusowo cyborgizują (chyba tak się pisze) każdą rasę ( ͡ ͜ʖ ͡)
@CorTuum: No widzisz, ja mam odniesienie bo w gry pdxu gram od pierwszej EU.

Ludzie wcześniej byli zmuszani do kupowania dodatków? A może musieli płacić za łatki?

Oczywiście, że nie. Wróć do mojego posta, gdzie napisałem o wadach tamtego rozwiązania. Nie miałeś patchy z darmowymi mechanikami. Patche były tylko dla posiadaczy najnowszego dodatku. Jeśli zainteresował Cię tylko jeden dodatek to i tak musiałeś kupić poprzednie.

Mało wymagająca późna faza gry to
Jak z poziomem trudności? Bo nigdy w nic od Paradoxu nie grałem


@komiks42: Ogarniesz. Idź na żywca i włącz podpowiedzi, a jakoś pójdzie. Pierwszą rozgrywkę przegrasz, ale ja przez setki godzin grania w gry Paradoxu do końca doszedłem z raz czy dwa, bo w nie się gra dla celów które sam sobie wyznaczasz.

Takie HoI4 po pokonaniu i aneksji przez Polskę Niemiec, czy ZSRR jest nudne, bo nie ma już żadnego
Dziękuję bardzo. Nie miałem pojęcia, że są takie wspaniałe gry. ʕʔ


@Gigant_Reakcji: To nie wszystko. Wybierając ścieżkę religii, można po jakimś czasie, przy odpowiednim rozwoju technologicznym odkryć jakieś dziwne oddziaływania w umysłach wierzących i po ich wzmocnieniu powstaje telepatia, dająca ogromne boosty do nauki i walki.

Gdy rozprzestrzeni się to na całą populację, można kontaktować się z zaświatami które nam będą pomagać, co stanowi dużą przewagę nad
@Lawrence_z_Arabii: ()()()

Narobiłeś mi jeszcze większej ochoty na tę grę. Pewnie kupię jeszcze dzisiaj i będę realizował wizję gwiezdnych papistów.

Z tego co przejrzałem to właśnie te etyki, które wymieniłeś zaplanowałem sobie wziąć.

W total war Attila mogłem co najwyżej zmieniać nazwy miast na Licheń, Watykan itd. i nadać odpowiednie
Narobiłeś mi jeszcze większej ochoty na tę grę. Pewnie kupię jeszcze dzisiaj i będę realizował wizję gwiezdnych papistów.


Jak już kupujesz, to od razu z dodatkiem Utopia, bo on dodaje wielkie projekty typu Sfera Dysona czy ogromną stację kosmiczną w kształcie kręgu dookoła gwiazdy, a imperia religijne mają duże premie do odkrywania tych technologii i mogą zacząć je budować kilkadziesiąt lat wcześniej.

@Gigant_Reakcji:

W total war Attila mogłem co najwyżej zmieniać
Pobierz L.....i - > Narobiłeś mi jeszcze większej ochoty na tę grę. Pewnie kupię jeszcze dzis...
źródło: comment_KTZAHgXndsL7OrM7AQvJG5WovDDGjXsK.jpg