Wpis z mikrobloga

Spice must flow


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paradox to chyba mój ulubiony deweloper jeśli chodzi o gry.

Weźmy takiego Stellarisa. Można w nim swobodnie grać zarówno jako pacyfistyczny ksenofil, który z każdym się kumpluje, jak i ksenofobiczny, religijny militarysta rodem z Warhammera 40.000, który niesie swoją wiarę i rządy Imperatora przez galaktykę.

Mnie najbardziej urzekło to, że w tej grze można przeprowadzić czystki etniczne na aż 8 sposobów.

- można terraformować zamieszkaną planetę, wybijając gatunki nieprzystosowane do danego klimatu i składu atmosfery (wszyscy duszą się w męczarniach, bądź zabija ich zbyt niska lub wysoka temperatura)
- można wyganiać niechciane ludy
- można kastrować niechciane ludy
- można zjadać niechciane ludy (można wyjeść w całości, lub je rozmnażać jak świnki, czy krówki)
- praca przymusowa do śmierci z wycieńczenia
- eksterminacja przemysłowa, przy pomocy obozów i szwadronów śmierci
- długotrwały i ciężki ostrzał planety z orbity
- No i w najnowszym dodatku możliwa również skonstruować coś a'la Gwiazdę Śmierci i niszczyć całe planety w gruzy

A to tylko opcja militarystyczna, bo jeszcze jest niewolnictwo (tak, są również murzyni i ich również można zniewolić ( ͡° ͜ʖ ͡°)) czy cała opcja robotyczna, gdzie jako "rasa" terminatorów można wybijać całe biologiczne życie w galaktyce.

Czyż to nie interesująca perspektywa rozgrywki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A przecież są jeszcze mody, niektóre nawet jak dla mnie przesadzone XD

Można nawet sprawić, że w naszym imperium wybuchnie bunt maszyn poprzedzony całą serią dziwnych zdarzeń, gdy zbuduje się bardzo dobre, ale inteligentne roboty.

Co najlepsze, Paradox wyraźnie zdejmuje z siebie autocenzurę, bo kiedyś bali się nawet użyć flagi III Rzeszy w HoI 3, a teraz jest nawet portret Hitlera i masowe czystki w Stellaris XD.

#gry #ciekawostki #paradox #stellaris #strategie #zainteresowania
L.....i - > Spice must flow

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paradox to chyba mój ulubiony deweloper...

źródło: comment_RCZQtX41SREJC0H4wRrycepMCk7RiGhn.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
W tej rozgrywce niestety SI miała rację i naprawdę wszyscy zginęliśmy


@Lawrence_z_Arabii: XDDD

Dziękuję za rady. Może faktycznie kupię z dodatkiem. Jeżeli rozpocznę rozgrywkę bez danego DLC to po jego dokupieniu muszę oczywiście zaczynać nową grę?
  • Odpowiedz
Dziękuję za rady. Może faktycznie kupię z dodatkiem. Jeżeli rozpocznę rozgrywkę bez danego DLC to po jego dokupieniu muszę oczywiście zaczynać nową grę?


@Gigant_Reakcji: Raczej tak, bo w DLC są różne punkty zbierane już od początku, a w późniejszym okresie już ich nie nadgonisz.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Szczerze do teraz nawet nie słyszałem o tym tytule a jestem fanem paradoxu - szczególnie ck2, mam też do nadrobienia cały czas EUIV, ale już wiem, że mnie na Stellaris namówiłeś (ʘʘ) Ale raczej poczekam na letnią wyprzedaż i chyba wszystko co dostępne nabędę. Mimo wszystko ceny cały czas nie są do naszego kraju dopasowane ()
  • Odpowiedz
@CralencSeedorf:

Jeśli zainteresował Cię tylko jeden dodatek to i tak musiałeś kupić poprzednie.


Dodatki mają poważną zaletę nad dlc - są o wiele bardziej uporządkowane.

Mało wymagająca późna faza gry to cecha każdej z gier pdxu. Trzeba się samoograniczać, żeby nie było nudno.


To jakoś dobrze nie świadczy o samym wydawcy, prawda?

Weźmy EU4, która jest całkiem dobrym przykładem złych DLC. Rozwój prowincji jest ukryty za DLC, zaś obowiązkowe łatki zmieniają
  • Odpowiedz
Mnie najbardziej urzekło to, że w tej grze można przeprowadzić czystki etniczne na aż 8 sposobów.


@Lawrence_z_Arabii: 9. Najbadziej zły jaki znam to było oddać podbity świat upadłemu imperium które było ksenofobiczne. Planeta oczyszczona, a ty wychodziłeś w białych rękawiczkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
9. Najbadziej zły jaki znam to było oddać podbity świat upadłemu imperium które było ksenofobiczne. Planeta oczyszczona, a ty wychodziłeś w białych rękawiczkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@grubson234567: Ta, tylko jak oddajesz układ leżący blisko ciebie, to te imperium każe robić wypad, albo wypowie wojnę XD

Jak się chce kogoś pozbyć bez brudzenia rąk to jednak pomysł naprawdę dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ta, tylko jak oddajesz układ leżący blisko ciebie, to te imperium każe robić wypad, albo wypowie wojnę XD


@Lawrence_z_Arabii: Dlatego oddajesz układy i rozmontowujesz bazy tak, by z nimi nie graniczyć. A gdy nagle zaczynają graniczyć z imperium, które jest twoim wrogiem... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam sprawdzić kanał aspec na yt, facet miał nieziemskie pomysły na podobny trolling w stellaris do tego stopnia że został poproszony
  • Odpowiedz