Wpis z mikrobloga

Spice must flow


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paradox to chyba mój ulubiony deweloper jeśli chodzi o gry.

Weźmy takiego Stellarisa. Można w nim swobodnie grać zarówno jako pacyfistyczny ksenofil, który z każdym się kumpluje, jak i ksenofobiczny, religijny militarysta rodem z Warhammera 40.000, który niesie swoją wiarę i rządy Imperatora przez galaktykę.

Mnie najbardziej urzekło to, że w tej grze można przeprowadzić czystki etniczne na aż 8 sposobów.

- można terraformować zamieszkaną planetę, wybijając gatunki nieprzystosowane do danego klimatu i składu atmosfery (wszyscy duszą się w męczarniach, bądź zabija ich zbyt niska lub wysoka temperatura)
- można wyganiać niechciane ludy
- można kastrować niechciane ludy
- można zjadać niechciane ludy (można wyjeść w całości, lub je rozmnażać jak świnki, czy krówki)
- praca przymusowa do śmierci z wycieńczenia
- eksterminacja przemysłowa, przy pomocy obozów i szwadronów śmierci
- długotrwały i ciężki ostrzał planety z orbity
- No i w najnowszym dodatku możliwa również skonstruować coś a'la Gwiazdę Śmierci i niszczyć całe planety w gruzy

A to tylko opcja militarystyczna, bo jeszcze jest niewolnictwo (tak, są również murzyni i ich również można zniewolić ( ͡° ͜ʖ ͡°)) czy cała opcja robotyczna, gdzie jako "rasa" terminatorów można wybijać całe biologiczne życie w galaktyce.

Czyż to nie interesująca perspektywa rozgrywki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A przecież są jeszcze mody, niektóre nawet jak dla mnie przesadzone XD

Można nawet sprawić, że w naszym imperium wybuchnie bunt maszyn poprzedzony całą serią dziwnych zdarzeń, gdy zbuduje się bardzo dobre, ale inteligentne roboty.

Co najlepsze, Paradox wyraźnie zdejmuje z siebie autocenzurę, bo kiedyś bali się nawet użyć flagi III Rzeszy w HoI 3, a teraz jest nawet portret Hitlera i masowe czystki w Stellaris XD.

#gry #ciekawostki #paradox #stellaris #strategie #zainteresowania
L.....i - > Spice must flow

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paradox to chyba mój ulubiony deweloper...

źródło: comment_RCZQtX41SREJC0H4wRrycepMCk7RiGhn.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: a najlepsze że po tych wszystkich czystkach i zniewoleniach jak chcesz zainstalować mod bez murzynów to nie zainstalujesz bo paradox zbanował na warsztacie XD

to samo z pisaniem remove kebab w stosunku do ottomanów na forum pdx xd
  • Odpowiedz
to samo z pisaniem remove kebab w stosunku do ottomanów na forum pdx xd


@RPG-7: O tym się nie mówi, tylko robi się to w grze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a najlepsze że po tych wszystkich czystkach i zniewoleniach jak chcesz zainstalować mod bez murzynów to nie zainstalujesz bo paradox zbanował na warsztacie XD


Jak chcesz murzynów z gry usunąć, to pozostaje ci jedna z czystek. Usuwanie
  • Odpowiedz
Stellaris super ale midgame/late strasznie nieprzemyślane


@United: Zależy, czy grasz z kryzysami końcowymi, czy nie. Nawet grając na normalnym poziomie trudności, często ma się trudności z tymi cholerami.

Mi raz przyleciało 2 miliony flot jakichś dziwadeł z innego wymiaru, a ja miałem ledwo 100k flot. Tyle dobrze, że zaczęły się żreć między sobą.
  • Odpowiedz
Gram na kryzysy i właśnie to jest jedyna atrakcja gdy już wszystkie sektory zostaną zajęte i uformują się wielkie federacje.


@United: Ja nigdy żadnych sektorów nie tworzyłem. Wolałem zajmować układy z wieloma planetami, a później zakładać stacje mieszkalne nad każdą planetą w układzie, przez co miałem 700-800 populacji przy 10 zajętych układach planetarnych.
  • Odpowiedz
Paradox to chyba mój ulubiony deweloper jeśli chodzi platformy do DLC.


@CorTuum: Za jakość się płaci, a teraz nie mam zainstalowanych praktycznie żadnych innych gier niż te strategie i jeśli policzyć ile płacę za godzinę rozgrywki, to wychodzą jakieś grosze.

Z tymi DLC Paradoxu jedyną główną wadą jest to, że wychodzą tak rzadko, bo bardziej byłbym zadowolony, gdyby do takiego HOI4 wydawano co 3 miesiące nowy DLC za 50 zł niż
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii:

Za jakość się płaci


Na pewno mają to na myśli zamiast boostowania słupków sprzedaży. Stellaris wyszedł tak wybrakowany i nudy, że krzyczał z każdego aspektu 'no poczekaj na te dlcki, wtedy dopiero nam się zachce implementować bardziej interesujące elementy'. W dodatku to chyba kolejna gra, gdzie nie chce się im projektować AI, zatem kontrujmy potęgę gracza idiotycznymi spawnami.
Nie umiem ich fanbojować, w zasadzie nie fanbojuję żadnego studia czy wydawcy.
  • Odpowiedz
Na pewno mają to na myśli zamiast boostowania słupków sprzedaży. Stellaris wyszedł tak wybrakowany i nudy, że krzyczał z każdego aspektu 'no poczekaj na te dlcki, wtedy dopiero nam się zachce implementować bardziej interesujące elementy'. W dodatku to chyba kolejna gra, gdzie nie chce się im projektować AI, zatem kontrujmy potęgę gracza idiotycznymi spawnami.


@CorTuum: W Stellaris Utopia jest jedynym dodatkiem, który robi wielką różnicę, a bez innych da się całkiem
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lawrence_z_Arabii: ja mam z Paradoxem jeden, jedyny problem. Kocham ich gry, to co robią dla świata indie jako wydawcy i wszystko inne, ale dalsze używanie Clauswitza to zbrodnia przeciw ludzkości. Stellaris mogło by być o tyle bardziej grywalne i przyjemne, gdyby potrafiło normalnie podzielić obliczenia na wątki, zamiast obecnego systemu, gdzie jeden rdzeń procesora jest zajechany na 100%, a reszta po 30%. No jasna cholera, to tak spowalnia rozgrywkę (a procek
  • Odpowiedz
Siema kosmiczny wojowniku. Jakie mody są Twoi zdaniem przesadzone? (ciekawość)


@Kicam: Takie, w których widać że ktoś nie traktuje czystek w grze jako zabawy, tylko skryte marzenie. Ten mod którego zdjął Paradox jest dobrym przykładem, bo najpierw wprowadzono tylko białą rasę, a potem autor zaczął wrzucać tam nazistowskie manifesty i cytaty z Mein Kampf XD
  • Odpowiedz
Kocham ich gry, to co robią dla świata indie jako wydawcy i wszystko inne, ale dalsze używanie Clauswitza to zbrodnia przeciw ludzkości. Stellaris mogło by być o tyle bardziej grywalne i przyjemne, gdyby potrafiło normalnie podzielić obliczenia na wątki, zamiast obecnego systemu, gdzie jeden rdzeń procesora jest zajechany na 100%, a reszta po 30%. No jasna cholera, to tak spowalnia rozgrywkę (a procek mam dobry). Identycznie jest z CK2 i innymi ich
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lawrence_z_Arabii: i z tamtym grami nie mam jakichś wielkich problemów, bo wiem, jak to wygląda - będzie nowa odsłona, parę rzeczy zmienią, parę poprawią, zaczną się DLC i wszystko będzie się kręciło.

A Stellaris? Najlepszy kosmiczny 4X ever, ładny, przyjemny... I zniszczony przez gówno silnik. Jeżeli wyjdzie sequel to przy obecnej polityce Paradoxu najwcześniej za 6 lat.
  • Odpowiedz