Wpis z mikrobloga

Kiedy klasa średnia w naszym kraju się powoli i w bólach rodziła. Przychodzi taki rząd PiS, który robi wszystko by im d-----ć i to utrudnić. Taki to smutny obraz Polski Anno Domini 2018.

Polak nie ma być zamożny, Polak ma być posłuszny władzy.

#polityka #neuropa #4konserwy
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaqqu7: sam jeszcze nie spotkałem się z takimi ludźmi, spotkałem natomiast wielu beneficjentów takich programów. Chodziłem do szkoły z ludźmi, którzy nie mieli drugiego śniadania w szkole, nie mieli nowych podręczników, a zabawa w prezent na mikołajki była dla nich problemem. Wiem, że w przeciągu tych 15 lat zmieniło się tyle, że Ci ludzie teraz dostali by obiad w szkole, dostali by książki w szkole, a prezent na mikołajki być
  • Odpowiedz
@jaqqu7 Tylko, że każdy potencjalny nowy rząd juz zapowiada przeszkadzanie.
PO chce dawać 500+ na każde dziecko (skąd wezmą na to pieniążki?), Nowoczesna chce zabierać 500+ "najlepiej zarabiajacym" czyli w praktyce klasie średniej (no dzieki finansujemy ten socjalistyczny b----l i figę w zamian dostaniemy), SLD, PSL, Razem? Kolejni socjaliści do kompletu. Kukiz sam nie wie czym jest, Korwin jak zwykle nie ma szans na próg wyborczy.
No więc?
Tylko zly PIS
  • Odpowiedz
@kuban99: A może to nie oni płacą za mało, tylko z ciebie państwo ściąga zbyt dużo?

Dalej - reforma systemu emerytalnego i odejście od państwowego ZUS, to kolejne spore wyzwanie dla rządów.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: Oczywiscie ze sciaga za duzo bo trzeba wyzywic hordy urzedasow zatrudnionych przez twego idola rudego podnozka. Na szczescie marszalek kaczorek w przyszlym roku obnizy podatki dzieki czemu zdobedzie wiekszosc konstytucyjna.
  • Odpowiedz
@layla__: Ale po prostu np. na PO nie będę głosował, a póki co rządzi PiS i to on jest decyzyjny. Mając cała władzę we własnych rękach trudno nie brać na siebie konsekwencji swoich działań.
  • Odpowiedz
Klasy średniej nie buduje się na redystrybucji pieniądza, a tworzeniu odpowiedniego klimatu ekonomicznego umożliwiającego rozwój.


@jaqqu7: Oczywiście, że buduje się na redystrybucji. Klasę średnią w powojennym USA stworzyła właśnie gigantyczna redystrybucja, możliwa wyłącznie dzięki drakońskim podatkom dla najzamożniejszych.
  • Odpowiedz