Wpis z mikrobloga

Mógłbyś jaśniej?


@UrbanShadow: cnota czystości jest dla Ciebie absurdalna, bo nie dostrzegasz swojej duszy.

S--s nie jest ani definicją miłości ani jej dopełnieniem. Jest jej częścią, tak samo jak wspieranie
  • Odpowiedz
@neilran:

Mógłbyś się odnieść do linków które przesłałem - dlaczego KK potępia homoseksualizm i masturbację skoro wśród zwierząt które stworzył Bóg i które nie mają rozumu tylko instynkt (czyli nie mogą popełniać grzechu) takie zachowania występują?

Nie tyle nie dostrzegam swojej duszy tylko nie widzę powodów by uznawać jej istnienie. Nigdy nie czułem obecności rzekomej duszy, ani podczas mszy ani świąt kościelnych więc nie wiem dlaczego miałbym w nią
  • Odpowiedz
Poza tym nie uwierzę że pośród całego świata nie było ludzi sprawiedliwych i tylko ta jedna garstka zasługiwała na ocalenie.


@UrbanShadow: ale potop nie był globalny. O ile pamietam tam jest mowa o "całej ziemi", nie wiem co te słowa ściśle oznaczają w oryginale, raczej nie rozumieli ziemi jako globu, przypuszczam że chodzi o znany tamtejszym ludziom obszar ziemi.

Koncepcja piekła, gdzie człowiek za 15, 30, albo nawet i 50 lat grzesznego życia cierpi przez wieczność jest zupełnie niesprawiedliwa i wg. mnie stanowi zaprzeczenie idei miłosiernego Boga. Wyobrażasz sobie więzienie w którym ludzie byliby skazywani na wieczność ciężkich prac albo tortur? Każdy by zareagował na to jako kompletne zignorowanie praw człowieka i totalną niesprawiedliwość. Mi to osobiście przypomina koncept obozów koncentracyjnych. Czy naprawdę uważasz że to
  • Odpowiedz
@neilran chyba nie rozumiesz

@NaBu1908: 2. chcącemu nie dziej się krzywda

z łaciny "volenti non fit iniuria", chodzi o to że jeśli ktoś robi coś co w Twoim mniemaniu przyniesie mu krzywde/niekorzyść to nie należy mu tego uniemożliwiać, na bardziej podwórkowe tłumaczenie - pilnuj swojej d--y ( ͡° ͜ʖ ͡°)

rozumiem że nie każdy może się z tym zgadzać i koniecznie narzucać swoją moralność innym
  • Odpowiedz
@tlaziuk: dzięki za objaśnienie.

Ale mi tutaj chodzi o sytuacje gdy ktoś działą na moją szkodę, ośmiesza moje wartości w sposób który nie pozostawia miejsca na dialog, taka postawa jak np. nergal, albo pyskatego gówniaka który mówi Cie obraża a potem zatyka uszy i zagłusza "lalalala".
I rzecz w tym że takie zachowanie nie jest tylko tolerowane, ale staje się w internecie popularne. Podobnie jak "szkalowanie papieża".

Nie mam nic do merytorycznej krytyki, ale takie zachowanie po obu stronach jest chore i takie skrajne przypadki powinny być karane. Także dlatego że to może być wykorzystywane do manipulowania nastrojami społecznymi i skłócania ze
  • Odpowiedz
@neilran nie należy dawać się sprowokować, być może złe jest traktowanie niektórych ludzi na równi ze sobą?

zakazywanie wypowiedzi jaka by ona nie była jest wg. mnie zła bo godzi w wolność słowa, jednak czy takie dziecko zatykające uszy i głuche na opinię innych ma wartościowe argumenty które są często bezpodstawne? Czy bezpodstawne argumenty powinne być uważane jako godzące w moralność? Jak ktoś powie "jesteś głupi bo tak" to nie traktujemy
  • Odpowiedz
nie należy dawać się sprowokować


@tlaziuk: zgodzę się.
Niestety głupie media chętnie łapią prowokacje i ją nagłaśniają, a społeczeństwo staje się zobojętniałe na kolejne prowokacje.
  • Odpowiedz
@neilran: Mam wrażenie, że każdy fragment Biblii który jest niewygodny (sprzeczny, ukazujący brutalność) jest traktowany przez chrześcijan jako metafora. Natomiast wszelkie wersy mówiące jak dobry jest Bóg i wychwalające go nad wszystko są traktowne dosłownie.

@UrbanShadow: ale potop nie był globalny. O ile pamietam tam jest mowa o "całej ziemi", nie wiem co te słowa ściśle oznaczają w oryginale, raczej nie rozumieli ziemi jako globu, przypuszczam że chodzi o znany tamtejszym ludziom obszar ziemi.


Może i ludzie nie rozumieli ziemi jako całego globu ale Bóg który stworzył cały świat raczej miał na myśli całą ziemię a Biblia jest przecież pismem natchnionym przez Boga. Nawet jeśli Twoje przypuszczenie jest słuszne to na tym "znanym tamtejszym ludziom obszarze ziemi" mieszkało tyle ludzi że wątpię w absolutną winę
  • Odpowiedz
@neilran:

@UrbanShadow: Hioba sponiewierał Szatan, Bóg na to dozwolił, ale dlatego że wierzył że Hiob jest mu wierny na dobre i na złe, Szatan pierw zarzucał że Hiob czci Boga tylko z powodu swojego powodzenia.


Czekaj, czyli Szatan "założył się" z Bogiem że Hiob się go wyrzeknie jak spadnie na niego zło? Gdzie w tym wszystkim Hiob, który został tu potraktowany jako zwierzę do okrutnego eksperymentu tylko dlatego że Bóg chciał udowodnić swoją rację Szatanowi? Przecież Bóg odebrał mu wszystko co miał i dodatkowo zrzucił na niego trąd. I to wszystko tak ot, na próbę? Pomijając absurd "zakładu" Boga z Szatanem to kochający Bóg nie dopuściłby do takiego "eksperymentu" bo w jego hiearhii wyżej stoi empatia i miłość do ludzi niż chęć udowodnienia czegoś głównej sile która
  • Odpowiedz