Wpis z mikrobloga

1. https://jobs.bnymellon.com/jobs/1801049?lang=en-us
2. https://jobs.bnymellon.com/jobs/1801899?lang=en-us

Jakby jakis kochany mireczek mogl zajrzec na te stanowiska pracy i mi powiedziec ocb to bede bardzo wdzieczny. Bo jak czytam te stanowiska pracy z mellona to w ogole nic nie da sie ogarnac czym sie dana osoba bedzie zajmowala xd A wlasnie chce aplikowac do mellona a patrze, a takie same gownostanowiska sa ;c

#korpo #korposwiat #pracbaza #hr #finanse #inwestycje #inwestowanie #praca #rachunkowosc #korpojestspoko #korpobaza
  • 10
@Herubin
@biczek
A jak słyszę we wrocku to same pozytywne opinie o mellonie xd ze jak takiemu studentowi to ze na start 4500 zl daja
Ale serio gunwo?

Czyli gdzie myslicie zeby najlepiej aplikowac na start dla studenta (oczywiscie finanse lub bankowosc inwestycyjna - Wrocław) oprocz big4 czy cresit suissa?
@kennyskrrt: W Mellonie jest duża loteria do jakiego zespołu trafisz. Możesz trafić na całkiem spoko warunki pracy lub zostać wrzucony w spirale mobbingu.

A jeśli szukasz czegoś stricte w bankowości inwestycyjnej, no to we Wrocławiu za bardzo nie ma wyboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kennyskrrt: Zależy jakie masz potrzeby. Molochy ja Mellon to droga zawodowa, którą ciężej spieprzyć i łatwiej karierę poprowadzić. Jednocześnie jednak jest to ryzyko mobbingu i nudnej pracy za średnie pieniądze. BIG4 to większy mobbing i #!$%@? ale praca ciekawsza a kariera szybsza. Działy "wewnętrzne" finansowe normalnych firm to praca gdzie masz z reguły wolniejszą drogę zawodową (ale właściwie i tak po 2-3 latach powinno się zmienić firmę, więc jak będziesz ogarniał
@Herubin wytlumaczylbys mi prosze co to jest to centrum uslug wspolnych? Czym oni sie zajmuja etc?
Edit. Moj kumpel w pwc pracowal i sobie chwalil. Mowil ze spk atmosfera i nie ma #!$%@? zbyt wielkiego
Edit2. W upsie sprawdzalem to we wro nic z finansow nie ma, tylko krakow ;c
@kennyskrrt Oni zajmują się usługami pomocniczymi dla oddziałów EY z Europy Środkowo-wschodniej. Czyli np. księgowanie ich faktur itp. Praca mniej ambitna ale sama pensja jak mówiłem jest nawet lepsza oraz masz mniej stresów.

@kennyskrrt Też pytanie co dokładnie Twój kumpel robił. PwC np. też ma swoje centrum usług wspólnych (ale z tego co kojarzę nie we Wrocławiu). Tak w podatkach /audycie nie wierzę w brak #!$%@? :)