Wpis z mikrobloga

Jeden z głupszych memów ever.

Jesteś do d--y, bo nie chcesz tyrać po 12h dziennie za minimalną i spać z ośmioma kolegami na jednym materacu w jakiejś klicie, spod której Janusz biznesu wywozi was vanem o 6 rano do pracy.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby imigranci wykazywali jakieś poczucie własnej godności w kontekście płac i traktowania przez pracodawcę, bo nie cofaliby cywilizacyjnie rynku pracowniczego do XIX wieku.

No ale imigranci najpierw godzą się na obozy pracy, a potem tacy Janusze biznesu twierdzą, że ty też masz się na to godzić, bo mają "dziesięciu Polaków/Ukraińców na wasze miejsce".

Gdybyście zobaczyli jak potrafią się gnieździć Sebki w Holandii czy w Wielkiej Brytanii, albo Ukraińcy w Polsce, oraz jakie traktowanie znosić, nie pisalibyście, że normalni ludzie powinni z nimi konkurować na tych polach, bo z takim czymś konkurować się nie da.

Znam typa, co w Holandii robił po 16-17 godzin na dobę, po to żeby do Polski przywieźć 10 tysięcy złotych po 7 tygodniach pracy, bez wolnych sobót.

Spali w jakimś baraku, a myli się pod szlauchem z zimną wodą, tylko po to, żeby zarobić na starą beemkę z Niemiec i wozić się przed kumplami.

Żeby nie paść z wycieńczenia, doprawiali się amfetaminą.

Idź teraz do losowego Holendra i powiedz mu, że ma konkurować z takim czymś.

Z Ukraińcami w Polsce nie bywa lepiej, zwłaszcza bliżej wschodu.

Żeby ściągać imigrantów, trzeba by dbać o to, żeby przestrzegali prawa pracowniczego, zarówno oni jak i Janusze.

A z tym ciężko, jak jakiś czas temu Polacy próbowali wykiwać szwajcarskie związki zawodowe w kwestii limitów nadgodzin i robili na czarno po kryjomu, bo bez tego pracodawca nie chciał ich zatrudnić, skoro mieli pracować tak jak miejscowi.

#emigracja #patologiazewsi #ukraina #polska #truestory
L.....i - Jeden z głupszych memów ever. 

Jesteś do d--y, bo nie chcesz tyrać po 12...

źródło: comment_35Kd1Gp4in5kzxQ9B3mA6bljaowKMcZz.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ci którzy tak mówią też są potrzebni, ponieważ szef może wydać zaoszczędzone na nich pieniądze na inne towary/usługi napędzając miejscową gospodarkę, dobrobyt pochodzi z pracy, i jeżeli mamy w kraju więcej ludzi którzy chcą z własnej woli z---------ć, to bardzo k---a dobrze.


@Rekordnaklate110:

Tak, tylko takie coś obniża standardy pracy w Polsce i sprawia, że jesteśmy zacofaną gospodarką, bo pracodawca nie musi myśleć jak zwiększyć szkoleniami i inwestycjami produktywność pojedynczego pracownika, tylko nad tym jak wycisnąć jeszcze trochę ze swoich
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Kolega z pracy buduje dom, zatrudnił ekipę jakiegoś Janusza, który mu przywiózł paru Ukraińców. Kiedyś zapytał ich w zimie czemu nigdy nie widział ich jak robią sobie przerwy i zasuwają tak długo aż Janusz po nich nie przyjedzie, nawet jak się sporo spóźni. Odpowiedzieli, że nie postawił im żadnego baraku czy czegoś tam żeby się ogrzać to nie odpoczywają bo wtedy marzną xD.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: jak się nigdy z tobą nie zgadzam, to teraz akurat tak xd Widziałem na własne oczy jak pracują meksyki w USA na budowach i wykończeniu(Polacy też, ale to niższa liga). Żaden szanujący się człowiek nie chce w taki sposób pracować i żyć. Panowie pracują kilka lat mieszkając po kilku w domu. Na czarno, bez podatków itd. Potem wracają do siebie z kasą i jakąś furą z USA.
  • Odpowiedz
@boguchstein: Bo oni wszyscy nie pracują po to, żeby tam żyć, tylko po to, żeby jak najszybciej zarobić i wracać do siebie, przez co mają dużo niższe wymagania życiowe, godne obozów pracy.

Żyjąc normalnie nie przeżyliby za te kwoty, ale ich to nie obchodzi, bo chcą się na szybko nachapać i wracać.
  • Odpowiedz
@lastro: NBP w swoim raporcie to przyznało
@Rekordnaklate110:

Ci którzy tak mówią też są potrzebni, ponieważ szef może wydać zaoszczędzone na nich pieniądze na inne towary/usługi napędzając miejscową gospodarkę, dobrobyt pochodzi z pracy, i jeżeli mamy w kraju więcej ludzi którzy chcą z własnej woli z---------ć, to bardzo k---a dobrze. A twoim prawem pracowniczym się podcieram :)...

Co za bzdury. Wiesz dlaczego mieliśmy na początku rządów PiS-u dość
  • Odpowiedz
no skoro tak łatwo ich wykorzystywać, to niech każdy polak zostanie januszem i czerpię hajs z ich pracy


@QHiN: Aha no to stańmy się ewenementem na skalę światową bo nawet wielkie mocarstwo USA to w większości zwykli robole pracujący fizycznie. Jacy wy jesteście oderwani od rzeczywistości to głowa mała. Jak w twojej głowie zrodziła się myśl że 38 mln Polaków jest przedsiębiorcami?
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Prawą się podpiszę, a nawet lewą zrobię x.
Nie muszę szukać poza granicami takich przypadków, skoro mam świetny przykład na rodzimym podwórku. Firma z zagranicznym kapitałem i oddziałem w mojej okolicy, zatrudnia ponad 1000 osób. Wszyscy są Polakami, bo przy dokładniejszej pracy nie chcą słyszeć o Ukraińcach. Praca może lekka nie jest, ale zarobki są adekwatne i zarazem wyróżniające na tle innych zakładów w okolicy. Akord jest, normy ustalone
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: nie za bardzo się z Tobą zgadzam, ale poruszyłeś bardzo ciekawy temat.
1. Opowiadacie chłopcy o budowlance itp. głównie ale są jeszcze panie imigrantki z Ukrainy, które zatrudniają się jako opiekunki, sprzątaczki i w gastronomii (diwy pomijam bo to osobny temat). Miałam sporo do czynienia z nimi, np zatrudniając opiekunkę do dziecka i absolutnie nie mogę potwierdzić, że mają niższe stawki niż Polki. Starają się sprawiać wrażenie bardziej pokornych
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii:

A z tym ciężko, jak jakiś czas temu Polacy próbowali wykiwać szwajcarskie związki zawodowe w kwestii limitów nadgodzin i robili na czarno po kryjomu, bo bez tego pracodawca nie chciał ich zatrudnić, skoro mieli pracować tak jak miejscowi.


Dasz namiary na nich, bo tak się składa ze działam w szwajcarskich związkach zawodowych i jest szansa ze chłopaki odzyskają pieniądze za nadgodziny.
  • Odpowiedz
Dasz namiary na nich, bo tak się składa ze działam w szwajcarskich związkach zawodowych i jest szansa ze chłopaki odzyskają pieniądze za nadgodziny.


@reflex1: Chyba odzyskali, bo chłopaki ze związków zawodowych zrobili swoje śledztwo w tej sprawie i tylko dlatego to wyciekło.

Kłopot w tym, że sami Polacy nie chcieli tych pieniędzy XD bo pracodawca ich zatrudnił z takim warunkiem, że oni będą robić w normalnych cenach, ale dodatkowo wezmą
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii takie są zasady wolnego rynku pracy, jeśli ktoś może robić to co ty taniej to nie dziw się, że ktoś ich wybierze, musisz zdobyć takie umiejętności i pracę która będzie ich wymagała, która pozwoli ci czuć się bezpiecznym, potrzebnym, trudnym do zastąpienia w pracy. Wtedy to Ty poniekąd zaczynasz dyktować warunki pracodawcy bo cię potrzebuję bardziej niż ty jego.
Tl:dr do nauki
  • Odpowiedz
@Maltanczyk >Nie po to są darmowe studia i tyle możliwości w naszym kraju, żeby zatrzymać się na poziomie małpy negroidalnej i swoją wartość określać jako robol fizyczny.

Pewnie jesteś tym słynnym informatykiem 15k i jak kelner przynosi ci jedzenie to plujesz mu pod nogi.
  • Odpowiedz
Aha, czyli chcesz pozwolić Januszom na skandaliczne warunki pracy rodem z XIX wieku, tylko po to, żeby poczuć się ambitnym?


@Lawrence_z_Arabii: Kto powiedział, że chcę? Ja po prostu odróżniam warunki idealne od warunków realnych. Cały czas piszę o tych drugich. Można sobie narzekać, chcieć idealnego rynku pracy, ale w życiu nic nie jest idealne. Albo jesteś realistą, albo narzekasz na realistów.

Pewnie jesteś tym słynnym informatykiem 15k i jak kelner
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Pamiętam jedną akcję z Polakami, gdzie pracowali za zaniżone stawki i na czarno. Kiedy wpadliśmy na budowę tylko 6 z 15 zgodziło się na zatrzymanie budowy. Reszta twierdziła ze na polskie warunki (byli tu tylko na 3 miesiące) to i tak dobrze płaca. A zarabiali połowę przewidzianej stawki.
Budowa stanęła. Ci co nie chcieli strajkować zostali przeniesieni gdzieś do Niemiec, a chłopaki, którzy zostali wygrali w sądzie odszkodowanie po
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: To co opisujesz to smutna prawda ale tak to działa wszędzie. Według mnie trzeba edukować ale nie tylko pracowników lecz głównie Januszy ( nie tylko tych w Polsce ) Każdy pracodawca powinien zacząć od siebie. Zatrudniam garstkę ludzi od kilkunastu lat i godnie ich traktuje, polecałem wszystkim których znam i tłumaczę, że na dłuższą metę się opłaca i na swoją mordę w lustrze można ze spokojem patrzeć. Niestety już
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Nie wiem z kim masz do czynienia ale trzeba inaczej znak ustawić.
Praca Polaka 16h to równowartość 8 godzin pracy Ukraińca.

Dlaczego tak się dzieje? Bo Okił z Nazarem nie mają potrzeby przejść się przez cały zakład powiedzieć Ryśkowi
"Moja grażyna o------a wczoraj taki zajebisty obiad z....."
"D-----ł wczoraj
  • Odpowiedz