Wpis z mikrobloga

Koleżanka lvl 35, taka 4/10. Bez pracy, z hipoteką, żyje z oszczędności które się kończą. Wysłała kilka cv, zero odzewu. Mówię do niej, pokaż to cv, może coś poprawimy i będzie lepiej. Patrzę, cv jedna strona, 3 błędy ortograficzne, pracowała w 3 firmach ale &uj wie co tam robiła, zero konkretów, fatalnie sformatowane. Udzieliłem kilka wskazówek, pokazałem swoje cv aby zobaczyła jak to powinno mniej więcej wyglądać. Pogadaliśmy jeszcze trochę i się pożegnałem. Na drugi dzień dostaję wiadomość że moje cv jest fatalne i żebym to i to zmienił, a w ogóle to chyba je po pijaku pisałem. Nieważne że gdy szukałem pracy, chodziłem na dwie rozmowy dziennie, i mogłem przebierać w ofertach. Jest słabe i koniec. Grzecznie podziękowałem za uwagi i próbowałem jeszcze raz przekonać do mojego formatu. Nie pomogło. Stwierdziła że będzie nadrabiać ładnym uśmiechem i pomalowanymi paznokciami. Poddałem się.
#truestory #logikarozowychpaskow
  • 76
@dzafel czy zdjęcie w cv jest istotne? Przyznam się szczerze, że sama zdjęcia nie mam. Jakie szczegóły należy dopisać przy miejscu pracy? Co jeżeli nie mogę dokładnie opisać co robiłam w danej firmie? - tak mam obecnie, że nie mogę udzielać szczegółów o projekcie nad którym pracuję
@MerenRe: większej uwagi do tego nie przykładam, CV bez zdjęcia też jest ok. Ale jak widzę obrazek bohaterki z jakiejś chorej chińskiej bajki zamiast zdjęcia to z automatu odrzucam CV i nie czytam dalej.

Co jeżeli nie mogę dokładnie opisać co robiłam w danej firmie?


Zależy od branży, ale chyba zawsze da się opisać ogólnikowo. W mojej branży np. że "używałem takich i takich technologii, brałem udział we wdrażaniu tego i
@MerenRe:

czy zdjęcie w cv jest istotne?

Zależy od stanowiska - specjalistom nie jest to potrzebne, natomiast już w przypadku pracy z klientami firmy jest wskazane.
.

Jakie szczegóły należy dopisać przy miejscu pracy?

Takie, żeby pokazać, że w poprzedniej pracy robiło się coś wartościowego.
.

Co jeżeli nie mogę dokładnie opisać co robiłam w danej firmie?

Nie umiem pomóc nie znając sprawy :/
Ręce opadają. Zero szczegółów to największy problem takich CV, co mi mówi praca w firmie X jako programista jeśli nic więcej o tym nie wiem, zero portfolio, nic po prostu.


@dzafel: no wiadomo, że same "programista, firma X, 10.2010-05.2015" to ciut mało, można ogólnie opisać.. ale czasem też za dużo jest na rozpisywanie się. Przymierzam się właśnie do napisania cv po raz pierwszy od 5 lat i nawet nie wiem od
@boss007: Bo niektórzy nie znoszą krytyki. Nawet jeśli jest konstruktywna i chcesz komuś poradzić, pomóc.. to nie, po prostu nie. Najlepiej pogłaszcz po główce i powiedz, że rynek jest zły, a nie sugeruj co ONA może zrobić. ;)
Osobiście wolę unikać takich ludzi, ale to już Twoja decyzja. ;)
@Piotrek00: jak nie ma perspektyw to trzeba uciekać. Po co siedzieć w miasteczku gdzie nie ma pracy, a jak jest to za minimalną? Ewentualnie szukać pracy coraz dalej w okręgu 10km, później 20km itp. Ludzie mieszkający dookoła stolicy często dojeżdżają 1,5-2h do pracy
@jezdze_tylko_mercedesem: Jak ktoś robi błędy w CV, na dodatek pisze tam totalne głupoty, to wiesz z jakim typem masz do czynienia. Zresztą w zależności od stanowiska, sposoby na sprawdzenie kwalifikacji są różne. W mojej pracy kiedy szukano pracownika, w opcjach ogłoszenia był podany adres e-mail, a na końcu ogłoszenia wyraźnie napisane, żeby CV kierować na inny adres. Jedno na 10 CV trafiało na ten właściwy i tylko te osoby były brane
Ale jak widzę obrazek bohaterki z jakiejś chorej chińskiej bajki zamiast zdjęcia to z automatu odrzucam CV


@dzafel: WUT??? Serio ktoś wysłał CV z obrazkiem zamiast zdjęcia?