Wpis z mikrobloga

Koleżanka lvl 35, taka 4/10. Bez pracy, z hipoteką, żyje z oszczędności które się kończą. Wysłała kilka cv, zero odzewu. Mówię do niej, pokaż to cv, może coś poprawimy i będzie lepiej. Patrzę, cv jedna strona, 3 błędy ortograficzne, pracowała w 3 firmach ale &uj wie co tam robiła, zero konkretów, fatalnie sformatowane. Udzieliłem kilka wskazówek, pokazałem swoje cv aby zobaczyła jak to powinno mniej więcej wyglądać. Pogadaliśmy jeszcze trochę i się pożegnałem. Na drugi dzień dostaję wiadomość że moje cv jest fatalne i żebym to i to zmienił, a w ogóle to chyba je po pijaku pisałem. Nieważne że gdy szukałem pracy, chodziłem na dwie rozmowy dziennie, i mogłem przebierać w ofertach. Jest słabe i koniec. Grzecznie podziękowałem za uwagi i próbowałem jeszcze raz przekonać do mojego formatu. Nie pomogło. Stwierdziła że będzie nadrabiać ładnym uśmiechem i pomalowanymi paznokciami. Poddałem się.
#truestory #logikarozowychpaskow
  • 76
  • Odpowiedz
Jak już będę bliżej tych majestatycznych 15k, to może zacznę wrzucać swój awatar z wypoka


@zolwixx: Dobry pomysł. Do teraz miałem go wszędzie, tylko nie w CV.
  • Odpowiedz
po co napisałeś jak ją oceniasz z wyglądu?


@Leninzone: Bo dobra szmula po fotce ocenianej przez faceta może mieć łatwiej? (choć to nieprofesjonalne to na niektóre stanowiska się przydaje)
  • Odpowiedz
umiejętności, które nic nikogo nie obchodzą (ludzie nie ogarniają, że jak się idzie pracować przy komputerze to #!$%@? to kogo obchodzi czy ma się prawo jazdy czy kurs krupierski)


@bialawitz: Prawo jazdy i bardzo dobra znajomość pakietu office to klasyk xD Nie wiem po ki #!$%@? ludzie to wpisują gdzie 1 nie ma znaczenia w 95% przypadków a drugie jest kłamstwem xD
  • Odpowiedz
@diarrhoea Co do tego podkrecenia kierunku. Ja miałem specyficzna specjalizację od 1 semestru która była w zasadzie oddzielnym kierunkiem już jej nie ma.
Pani profesor habilitowana i w ogóle jedna z ważniejszych osób na wydziale osoba która ten kierunek stworzyła - radziła nam dokładnie to samo w cv ;d Przyznając że wymyślili niefortunna nazwę ;p
  • Odpowiedz
szukasz na dostawcę, kierowcę, przedstawiciela handlowego


@XpedobearX: Dobre przykłady, ale przyda się też choćby w sklepie, magazynie/hurtowni, jako monter i w wielu innych zawodach, gdzie nie jeździ się cały czas, ale od czasu do czasu ta umiejętność może się przydać. Jak ktoś składa CV do wielu firm to nie ma sensu zastanawiać się za każdym razem czy będzie potrzebne tam prawo jazdy, tylko wysłać wszędzie tak samo. Przecież to nie
  • Odpowiedz
Stwierdziła że będzie nadrabiać ładnym uśmiechem i pomalowanymi paznokciami.


@boss007: o kurła :D poleć koleżance żeby z takim podejściem wrzuciłem swoje ogłoszenie na roksa.pl
  • Odpowiedz
Nieważne że gdy szukałem pracy, chodziłem na dwie rozmowy dziennie, i mogłem przebierać w ofertach. Jest słabe i koniec


@boss007: jakos nie chce mi sie wierzyc. pewnie miales lepsze wyksztalcenie/umiejetnosci, a nie ze lepiej napisane CV
  • Odpowiedz
@Jerry664: Ciekawe jakiej xD Chyba, że szukasz na dostawcę, kierowcę, przedstawiciela handlowego itp. bo tak to poszukujący wpisałby to na listę wymagań.


@XpedobearX no to bys sie zdziwil. Potrzebowalem deva wyslac do Miami na szybko, mielismy tam wynajety apartament przez oddzial firmy w US, tylko ze lokalizacja taka ze dojazd do biura po autostradzie 35min a w korkach to i godzine. No i jeden z devow ktory się nadawal
  • Odpowiedz
@borjaki: 25km pod wwa to mozna go i uberem wyslac :D wiadomo, ze moga sie trafic takie akcje, ale bardzo duze grono to przypadek jesli tak sie zdarzy. no i przy rekrutacji nie potrzebne wam to bylo koniecznie, a tak wyszlo pozniejsze delegowanie obowiazkow. gdyby byl niezastapiony to byscie cos innego wymyslili a tak dalo sie go zastapic :P
  • Odpowiedz
@boss007 zeby nadrabiać ladnym usmiechem i paznokciami to ktos musi najpierw zaprosić na rozmowe? ))¯(ツ)


@kamisan: A weź takiej wytłumacz. Dla mnie, na początku mojej "kariery" najtrudniej było mi się na rozmowę dostać. Jak już na niej byłem, to pełen luz i zawsze dobrze wypadałem. #!$%@?, że CV jest nieważne to głupota. Znaczy jest nieważne, jak sami do nas dzownią ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz