Wpis z mikrobloga

Koleżanka lvl 35, taka 4/10. Bez pracy, z hipoteką, żyje z oszczędności które się kończą. Wysłała kilka cv, zero odzewu. Mówię do niej, pokaż to cv, może coś poprawimy i będzie lepiej. Patrzę, cv jedna strona, 3 błędy ortograficzne, pracowała w 3 firmach ale &uj wie co tam robiła, zero konkretów, fatalnie sformatowane. Udzieliłem kilka wskazówek, pokazałem swoje cv aby zobaczyła jak to powinno mniej więcej wyglądać. Pogadaliśmy jeszcze trochę i się pożegnałem. Na drugi dzień dostaję wiadomość że moje cv jest fatalne i żebym to i to zmienił, a w ogóle to chyba je po pijaku pisałem. Nieważne że gdy szukałem pracy, chodziłem na dwie rozmowy dziennie, i mogłem przebierać w ofertach. Jest słabe i koniec. Grzecznie podziękowałem za uwagi i próbowałem jeszcze raz przekonać do mojego formatu. Nie pomogło. Stwierdziła że będzie nadrabiać ładnym uśmiechem i pomalowanymi paznokciami. Poddałem się.
#truestory #logikarozowychpaskow
  • 76
  • Odpowiedz
Moja dziewczyna pracowała kiedyś w hotelu, dostała kilka CV bodaj na stanowisko recepcjonistki. No #!$%@?, pokazała mi jedno:
-zdjęcie typu selfie, bo przecież debil w życiu nie wpadnie na to, żeby zainwestować 15zł i mieć dobre zdjęcie do CV
-na zdjęciu #!$%@? widać oczywiście bo rozmazane i całe czarne (przypadkiem kojarzyłem akurat tę dziewczynę ze zdjęcia, bo mój ziomek #!$%@?ł jej kiedyś kopa w dupę, za to że obrażała inną dziewczynę xDDDDD)
-5 różnych czcionek i dwa różne kolory, pogrubienia w dziwnych miejscach
-interpunkcja średnio
-w cv z 15 różnych miejsc pracy, wszystkie typu "bar janusz" po 2-3 miechy
  • Odpowiedz
@dzafel: nie-kurde-wierzę...
@davidero69: ale jak nie ma obowiązku i nie ma się foty, to się nie wrzuca zdjęcia. Dorzucanie awataru w postaci #chinskiebajki jest tak samo mądre jak dopisywanie w doświadczeniu zawodowym miejsc, w których się nigdy nie pracowało :D

Jak już będę bliżej tych majestatycznych 15k, to może zacznę wrzucać swój awatar z wypoka (nota benek moje foto), albo jakiegoś mangowego kota, ale póki co
  • Odpowiedz
@bialawitz:
- Januszpol - (luty 2016 - kwiecien 2016) - przynoszenie, podnoszenie, zamiatanie
- Halinex - (maj 2016 - obecnie) - harowanie jak wół za minimalną krajową
- Microsoft - (nigdy, ale bardzo bym chciał) - wszystko co związane z windowsem i ofisem.
  • Odpowiedz