Wpis z mikrobloga

@kooliber: Bo polskie prawo jest zrobione pod tych którzy dużo zarabiają. Wyjeżdżając z polski byłem leszczem zarabiającym niecałe 2k na rekę. Szlag mnie trafiał jak widziałem swoje podatki. Pojechałem do UK i po 5 latach pracy wróciłem do kraju jako 100% #programista15k pracując nadal dla firm w UK. Musiałem założyć firmę i płacę podatki w polsce. Nagle okazało się że zarabiając kilkanaście tysięcy nie odprowadzam procentowo aż tak dużo podatku. Co
@Bergkamp: ziomeczku, wszystkie wiertarki wyjezdzaja na robote, juz sie mocno odbilo, moze nie sama cena ropy, ale ilosc pracy i miejsc pracy. Mozesz spokojnie zaczac sie rozgladac. My wlasnie stoimy pod wiertarka, ktora wyszla znowu do roboty 2 miesiace temu.
@Boorne: to ty chyba nie rozumiesz istoty porownań. Po to się porównuje zeby zobaczyć dysproporcje pomiędzy gospodarką A i gospodarką B. To porównanie jest pod kątem rynku pracy dla polaków. Powód tego porównania jest następujący: róznice pomiędzy dwoma gospodarkami UE w których obywatel polski może legalnie pracować i ma pełny dostęp do rynku pracy. W tym kontekście gospodarka polski i uk są na równi, oba systemy pozwalają na legalną pracę dla
@sorek: Dane są jeszcze bardziej nieaktualne, bo właśnie przeszła zmiana podnosząca minimum na £7,83. Obowiązuje dopiero od 11 dni (od kwietnia). Także stawka zwolniona z podatku urosła...