Wpis z mikrobloga

@szpongiel: Bogacze (tzw programisci 15k) nie chca placic wyzszych podatkow poza to mityczne, liniowe 19% wiec reszta narodu (ta marnie zarabiajaca) musi sie na nich zrzucic. A przeciez mogloby byc jeszcze gorzej tzn roczne zarobki powyzej 100k zwolnione z podatku a na funcjonowanie panstwa zrzucaja sie zarabiajacy ponizej sredniej krajowej:)
@kooliber: tylko, że NIN jest płacony w dwóch częściach: "część pracownika" (uwzględniona w brutto) oraz "część pracodawcy" (ponad brutto, nie uwzględniona weń). Tak samo jest zresztą z ZUSem w Polsce.
Widzę, że nie spojrzałeś na listentotaxman...

Suma tego co pracodawca musi zapłacić to pierwszy i ostatni wiersz (gross + Employers NI) czyli łącznie £17,370.96
Całość obciążeń zaś to suma "hehe całości" opodatkowania (total deductions) oraz Employers NI
Pobierz szpongiel - @kooliber: tylko, że NIN jest płacony w dwóch częściach: "część pracownik...
źródło: comment_G41wXCv9Yx8o6RkvOTgQO9HReYQjBfgd.jpg
@Bergkamp Aberdeen opustoszało, pozwalniali tysiące osób. Biurowce stoją puste i gniją, ale jak ktoś chce to coś znajdzie. Budują obwodnicę, nowy port i expo także coś tam się dzieje.
@sorek: A weź mi powiedz kolego, ile trzeba mieć na start przy założeniu, że nie chcę mieszkać w zagrzybionym mieszkaniu z 15 polakami tylko wynajmować mieszkanie dla siebie w jakimś lepszym bloku. Czy w ogóle masz takie mieszkania w swojej ofercie?
@szpongiel: #!$%@? masz jasno podane net wage 89% czyli zaplacisz 11% z wyplaty brutto. Nie zatrudniam ludzi wiec nie wiem co jeszcze pracodawca placi. pisalem tylko ile zabierane jest robolowi na minimalnej z wyplaty.
W uk jest jeszcze cos takiego jak prywatna emerytura, pracodawcazabiera twoje 1%-3% wyplaty i doklada drugie tyle extra.
@kooliber

#!$%@? masz jasno podane net wage 89% czyli zaplacisz 11% z wyplaty brutto.

No tak się podaje, zarówno w PL jak i w UK. Nie pytaj mnie czemu ma służyć ta ściema, chyba tylko kiwaniu ciemnego ludu, że państwo mniej zabiera niż faktycznie zabiera. Sęk w tym, że brutto to jest kwota urojona. Ani pracodawca jej nie płaci, ani pracownik nie otrzymuje.
Zatem tłumaczę jeszcze raz. Brutto to nie jest całkowity
@kooliber: ta, wpierw zajebio 40% nim w ogóle zobaczy się kasę, a potem prawie ćwierć do ceny doliczą gdy się ją wydaje. Opodatkowanie w Polsce jest absurdalnie wysokie, szczególnie patrząc w kontekście niskiej siły nabywczej polskiego złotego.
Wciąż jednak znajdziesz pożytecznych idiotów, którzy łykają i powtarzają brednie o tym jak to w Polsce są niby niższe podatki niż w większości krajów europejskich...