Wpis z mikrobloga

@sorek: Nie mniej ta tabelke w pewnej mierze to manipulacja. W Polsce składki na ubezpieczenie społecznej i zdrowotne są odejmowane od podstawy/podatku więc i to magiczne 38,5 % będzie mniejsze.
@GreenFlem: To Ty mieszkasz teraz w Polsce i latasz do UK raz w miesiącu? No, z taka rodzina 2+2 to poleciec na Wielkanoc i Boże Narodzenie to około £1200, ale to ujdzie, można sobie po £100 odkładać na właśnie ten cel co miesiąc.
@maze dość sporo tego. Metrodome itp. Zawsze możesz do Sheffield dojeżdżać (20min pociągiem) i tutaj pracy jest też od groma :)
sama zmiana opodatkowania pensji (...)


@sorek: tak bardzo to. Klin podatkowy na poziomie 40% od niskich pensji, w tym od minimalnej, jest nie tylko szkodliwy pod każdym względem. To jest zwykłe #!$%@?ństwo i kopanie leżącego.
@sorek: #!$%@? ja mam ale 35-40 min do pracy w centrum tutaj hahha. The Rock dzisiaj przyjezdza zawitac, tego mi pewnie zabraknie, ale nie az tak aby tu sie zasiedziec
@Bergkamp: ja siedze na statkach, nie za bardzo wiem kto zatrudnia na platformy ale jest stronka, bodajze rigzone.com czy cos takiego. Najlepiej widziane jest miec wszystkie kursy typu mist, bosiet, ca-ebs, cert zdrowia oguk i inne bajery. Bez tego , albo znajomosci raczej nie ma szans. Tzn znajomosci i tak by rozwiazaly problem ;)
Jakies 10% podatku z ubezpieczeniem za rok.

Ja to juz tlumacze od kilku lat ze przecietny polak placi ok. 50% podatku tylko od zarobkow...


@kooliber: twój screen shot z calkulatora chyba nie uwzględnia Employers NI, czyli ukrytej części składek płaconych przez pracodawcę ponad brutto (podobnie jak w PL zresztą).
Także to jest raczej 16-17%, tak jak pisał @sorek.
Możesz sprawdzić na http://listentotaxman.com/

Natomiast w PL to jest raczej 40%
Jak już ci się uda wybić ponad średnią krajową to zaczyna być coraz lepiej ale dla tych którzy nie mają tyle szczęścia to jest #!$%@?.


@GreenFlem: to nie tylko kwestia szczęścia ale programowe trzymanie w ubóstwie. Właśnie ten system "kopania leżącego" temu szczęściu nie pomaga.