Wpis z mikrobloga

Pewnie dla wielu nic nowego, ale X osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie możecie naprawdę się sugerować wagą w danym dniu, tym bardziej jeśli nie robicie tego codziennie lub w różnych warunkach. Tutaj daję mój wykres, zawsze waga po wstaniu. Jak widać mimo postępującej redukcji normą jest, że ona skacze w górę. Warto wtedy patrzeć na trend i średnią tygodniową oraz lustro. A u osób początkujących takie skoki są jeszcze większe za sprawą re-kompozycji. Dodatkowo tutaj szczególnie kobiety pod uwagę powinny wziąć okres swojego cykl (screen poniżej w komentarz, aby to zrozumieć).

Dodatkowo jest tu jeszcze błędna percepcja. Jak wielu z Was zauważyło przy mocnym obcięciu kalorii waga potrafi skoczyć lub stać w miejscu. A przy refedzie/cheacie natomiast spaść. Czy to oznacza potwierdzenie durnej teorii o zwalnianiu metabolizmu? Absolutnie nie. Po prostu przy mocnych ścinkach kortyzol nam idzie w górę a wraz z nim aldosteron zwiększający retencje wodną! Gdy natomiast zrobimy cheat, to poziomych tych dwóch hormonów spadają. Jednak to jest mała pułapka. Ponieważ sama retencja nie ma wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej

#mikrokoksy #mikrokoksy #silownia #dieta #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
Kasahara - Pewnie dla wielu nic nowego, ale X osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie...

źródło: comment_MhNWGwURAaj3AQ72yl3OZccfQ2i3wB3w.jpg

Pobierz
  • 29
@Kasahara: 4.8kg różnicy odstęp dwa dni. Piątek - niedziela.
W czwartek dużo słonego żarcia, byłem w terenie, poszły chipsy i orzeszki. Nabrałem wody na piątkowe poranne ważenie.
W piątek alko, w sobotę alko plus impreza całonocna. W niedzielę odwodniony, 4.8kg mniej na porannym ważeniu
@Kasahara: mnie w ogóle rozwala #logikarozowychpaskow (i jak widać niektórych niebieskich również) typu "muszę zrzucić X kilogramów". Stawianie sobie tego jako cel sam w sobie, serio?
Przecież przy tam samy wzroście, płci itp. Można ważyć więcej od osoby otłuszczonej i sflaczałej, a jednocześnie wyglądać zajebiście. Zamiast kurła na wagę to polecam patrzeć w lusto oraz (na ile to się da rzetelnie mierzyć) stosunek tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej).

W skrócie: lepiej
Czy to oznacza potwierdzenie durnej teorii o zwalnianiu metabolizmu? Absolutnie nie. Po prostu przy mocnych ścinkach kortyzol nam idzie w górę a wraz z nim aldosteron zwiększający retencje wodną! Gdy natomiast zrobimy cheat, to poziomych tych dwóch hormonów spadają. Jednak to jest mała pułapka. Ponieważ sama retencja nie ma wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej


@Kasahara: Nic nie rozumiem....
To to jedzenie pięciu posiłków dziennie to nie jest po to, by metabolizł
@To_ja_moze_pozamiatam:

Wystarczy deficyt.
Podaż wody, zależy od osoby, nie zawsze podaż jej zmniejszy wodę podskórną. Zresztą woda podskórna jest jak najlepszym naturalnym zjawiskiem i nie powinniśmy jej zwalczać i sztucznie napędzać diurezę