Wpis z mikrobloga

Ratunku mam problemmmmmmo......... #naukaprogramowania jest trudna na początku ()
W pierwszej tablicy
[ [1,2,3],[4,5,6],[7,8,9] ] mają się przesuwać liczby w lewo o 1 miejsce tak, aby wynik wyglądał następująco
[ [2,3,4],[5,6,7],[8,9,1] ] napisałem kod, ale niestety te 3 tablice miejscami się przesuwają zamiast liczb w nich zawartych,
[ [4,5,6],[7,8,9],[1,2,3] ] <- tak mi wyszło

Jak sprawić by się liczby przesuwały ? Proszę o jakieś łopatologiczne wyjaśnienie jak to ugryźć ? #js #javascript #pytaniedoeksperta #programowanie
Pobierz
źródło: comment_96t56TCsRqfMcRltTpk0FZCjW1bPht4Z.jpg
  • 39
Jak sprawić by się liczny przesuwały ?


@Tutanchamon: You can think of arras a moat, the elements of arrlike water constantly flow in. The direction of flow is controlled by the parameter d. The value of dcan be "left" or "right". "left" means the "river" moves to the left. All elements in the 1D array are to the left moving nposition, if beyond the bounds of the
@Mustafek: Działa świetnie, ale dla konkretnego wejścia. Następnie jest 100 losowych tablic do testowania. np. arr=[[4,5,9,6,3,4,1],[9,2,6,2,0,3],[7,8,0,1,7]] tutaj wszystko ma przepłynąć w lewo o 3 pozycje
@zwei: Te tablice chyba mogą być różnych dlugosci i trzeba je zachować tak wynika ze screenu opa.
@Cashflow88: Zrób tak, napisz funkcję flatten, która z tablicy tablic intów zrobi Ci tablicę intów z tą samą kolejnością. Następnie funkcje przesuwania w lewo albo prawo o n pozycji i na koniec funkcję pakującą to w te tablice