Wpis z mikrobloga

Dysk HDD- robią was w konia.
Nie wiem czemu taki przeżytek jak HDD jest jeszcze w masowej sprzedaży w nowych komputerach.
Używałem kilku kompów identycznych z dyskiem HDD i SSD. Jeden z niższej półki, a drugi bardzo szybki z i7. I w obu przypadkach różnica w działaniu jest ogromna jeśli chodzi o wersje z HDD i SSD. Komp z dyskiem SSD przy normalnym użytkowaniu działa mega szybciej (włączanie aplikacji, internet, operacje itd.) i mega szybciej się uruchamia. Dobrze, że wywalają wszelką mechanikę z komputerów- typu CD Romy, ale HDD wciąż się trzyma mocno.
Argument z miejscem jest bez sensu. Kto potrzebuje 1T na dysku- jeśli chodzi o domowych użytkowników? Po co komu kilka wielkich gier jednocześnie nagranych? I to teraz gdy są chmury i tanie, pojemne, pendrive i karty pamięci...
Jak nowy komputer to tylko i wyłącznie z dyskiem SSD, nie ma znaczenia czy wolniejszy czy szybszy komp.

#komputery #technologia #informatyka #ssd #ciekawostki
Pobierz holwerd - Dysk HDD- robią was w konia.
Nie wiem czemu taki przeżytek jak HDD jest je...
źródło: comment_HCpgLQJ6uTmICmf1MIs0TUrYV9hpUHq3.jpg
  • 93
@holwerd: 250GB xD po to mam PCta, żeby sobie dopinać co chcę i ile chcę. Mam SSD na system, programy, 120GB i wystarcza + różne HDD, zależnie od potrzeb, teraz z 3TB zapchane, ale na dniach wlatuje kolejne 2TB (dodam, że za takie grosze jak je mam, to pewnie bym 120GB nie kupił). HDD mają przewagę nad SSD jeśli chodzi o magazynowanie danych. Przede wszystkim pojemność, na 250GB z systemem, to
Kto potrzebuje 1T na dysku- jeśli chodzi o domowych użytkowników?


@holwerd:
No, masz racje, powinni ustawą to uregulować, bo ja nie wiem jak ktoś może np. chcieć codziennie grać w inną grę. Chorzy ludzie potrzebujący pomocy.
@sanglier: Laptop po zmianie hdd na ssd zawsze zauważalnie przyspieszy, ale ten procek jest strasznie słaby. Lepiej rozejrzyj się za czym innym za 500-600 zł można kupić niezłą używkę. Czasem nawet z ssd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@holwerd: ja potrzebuję. Mam 5 TB na HDD i 2 TB w "chmurze". Na jednym z dysków jest jeden folder o nazwie "zdjęcia" i zajmuje tylko 800 GB, a to jeden z 4 takich folderów ( ͡º ͜ʖ͡º)
A to dopiero początek zabawy z bezlusterkowcem strzelajacym w RAWach i nagrywającym w 4K.
@holwerd: dlaczego mówisz innym co mają robić. Mam ssd 500GB i jednocześnie podpięty kilka dysków hdd (w sumie z 10 TB) i co mi zrobisz? Zajmij się sobą.

Niektórzy mają różne hobby które zajmują wiele miejsca, wyobraź sobie że lubię kręcić filmy, aktualna kamerka którą posiadam nagrywa w max jakości wideo z bitrate ponad 50mbit/s, a jak ktoś nagrywa z bitrate 100mbit/s i więcej? Wyobraź sobie teraz ze mam ileś tam
@holwerd: Jak SSD stanieją to staną się powszechne. Sam mam 1Tb HDD na którym trzymam filmy i mniej wymagające gierki, i 128gb SSD na system i programy/gry które cche żeby szybciej działały.
Dysk HDD- robią was w konia.

Nie wiem czemu taki przeżytek jak HDD jest jeszcze w masowej sprzedaży w nowych komputerach.

To bardzo proste Watsonie: żeby dać niższą cenę i jeszcze czarować laików setkami gigabajtów. Skąd przeciętny Janusz ma wiedzieć co to SSD?

Używałem kilku kompów identycznych z dyskiem HDD i SSD. Jeden z niższej półki, a drugi bardzo szybki z i7. I w obu przypadkach różnica w działaniu jest ogromna jeśli
@sanglier: No jasne, że jest sens. Różnica w działaniu będzie kolosalna, jakbyś miał kompa kilka generacji wyżej. Najlepiej włóż taki dysk na chwilę, podziałaj trochę i sam oceń.