Wpis z mikrobloga

Dysk HDD- robią was w konia.
Nie wiem czemu taki przeżytek jak HDD jest jeszcze w masowej sprzedaży w nowych komputerach.
Używałem kilku kompów identycznych z dyskiem HDD i SSD. Jeden z niższej półki, a drugi bardzo szybki z i7. I w obu przypadkach różnica w działaniu jest ogromna jeśli chodzi o wersje z HDD i SSD. Komp z dyskiem SSD przy normalnym użytkowaniu działa mega szybciej (włączanie aplikacji, internet, operacje itd.) i mega szybciej się uruchamia. Dobrze, że wywalają wszelką mechanikę z komputerów- typu CD Romy, ale HDD wciąż się trzyma mocno.
Argument z miejscem jest bez sensu. Kto potrzebuje 1T na dysku- jeśli chodzi o domowych użytkowników? Po co komu kilka wielkich gier jednocześnie nagranych? I to teraz gdy są chmury i tanie, pojemne, pendrive i karty pamięci...
Jak nowy komputer to tylko i wyłącznie z dyskiem SSD, nie ma znaczenia czy wolniejszy czy szybszy komp.

#komputery #technologia #informatyka #ssd #ciekawostki
Pobierz holwerd - Dysk HDD- robią was w konia.
Nie wiem czemu taki przeżytek jak HDD jest je...
źródło: comment_HCpgLQJ6uTmICmf1MIs0TUrYV9hpUHq3.jpg
  • 93
Kto potrzebuje 1T na dysku


@holwerd: Ja. Lubię się nie martwić o miejsce, a mam obecnie zajęte ponad 750GB. HDD jest zdecydowanie tańszy i jeśli chcę mieć dużo miejsca, a nie zależy mi aż tak na prędkości (system czy niektóre aplikacje trzymam na SSD jeśli potrzebuję żeby szybko działały, ale do tego wystarczy mały dysk) to HDD jest idealny.
@holwerd no nie wiem, jak ja widziałem, że kumpel ma dwa dyski 1TB, to stwierdziłem "mi to niepotrzebne", ale nie przyszło mi do głowy, żeby mu mówić, że on tego nie potrzebuje i niech sobie 250 SSD wstawi, ale ja nie mam aż tak nasrane w bani, żeby się komuś #!$%@?ć w to co kupuje. Jest na rynku, kupił, bo stwierdził że chce i w sumie tyle, ale zawsze znajdzie się jakiś
@holwerd: mam 1tb, zainstalowałem kilka gierek (8 około) i jakieś tam programiki do programowania, jakieś tam zdjęcia z dzieciństwa, kilka muzyk i nie mam miejsca. Nie mam zamiaru posiadać w szufladzie 30-tu pendrive'ów i szukać gdzie co mam. Gdybym zaczął grać w więcej gier (co planuje) to muszą mieć 3-4 tb by spać spokojnie.
Po co komu kilka wielkich gier jednocześnie nagranych? I to teraz gdy są chmury i tanie, pojemne, pendrive i karty pamięci


@holwerd: a proszę mi się tu nie #!$%@?ć w moje zwyczaje, chmury mam w dupie i kilka gier miewałem.

Nie będziesz mnie życia uczył. Nie jesteś moim ojcem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kto potrzebuje 1T na dysku


@holwerd: Powodzonka w archiwizowaniu np. zdjęć w rawach albo nagrań wideo na dysku SSD albo w chmurze. Powiedz czy fajnie było wrzucać na chmurę godzinne nagranie, które waży ponad 30 GB.
@holwerd jaki jest sens kupować SSD jeżeli potrzebuje go do magazynowania danych. Co mi to da? Filmy będą mi się lepiej odtwarzać czy zdjęcia będą lepiej wyglądać?

I przypominam że to już nie są te czasy że 90 minutowy film w formacie RMVB mial 400 MB a zdjęcia miały po 100-200 kB

I tak używam SSD, to co powinno być na SSD tam jest, reszta ląduje na HDD

Ktos bardzo mądry kiedyś
@PszczolkaFajaa
@holwerd
Zgadzam się ze ssd to podstawa pod system. Ale HDD nie odejdzie. Szczególnie teraz kiedy gra po 60gb to norma. Aplikacje też coraz więcej zajmują.

Sam mam w kopie 3 dyski sdd. 1 hdd 1tb, 1 HDD 256 GB. I jeszcze zewnętrzny 1tb. I z miejscem nie ma tak dobrze.