Wpis z mikrobloga

Dysk HDD- robią was w konia.
Nie wiem czemu taki przeżytek jak HDD jest jeszcze w masowej sprzedaży w nowych komputerach.
Używałem kilku kompów identycznych z dyskiem HDD i SSD. Jeden z niższej półki, a drugi bardzo szybki z i7. I w obu przypadkach różnica w działaniu jest ogromna jeśli chodzi o wersje z HDD i SSD. Komp z dyskiem SSD przy normalnym użytkowaniu działa mega szybciej (włączanie aplikacji, internet, operacje itd.) i mega szybciej się uruchamia. Dobrze, że wywalają wszelką mechanikę z komputerów- typu CD Romy, ale HDD wciąż się trzyma mocno.
Argument z miejscem jest bez sensu. Kto potrzebuje 1T na dysku- jeśli chodzi o domowych użytkowników? Po co komu kilka wielkich gier jednocześnie nagranych? I to teraz gdy są chmury i tanie, pojemne, pendrive i karty pamięci...
Jak nowy komputer to tylko i wyłącznie z dyskiem SSD, nie ma znaczenia czy wolniejszy czy szybszy komp.

#komputery #technologia #informatyka #ssd #ciekawostki
Pobierz holwerd - Dysk HDD- robią was w konia.
Nie wiem czemu taki przeżytek jak HDD jest je...
źródło: comment_HCpgLQJ6uTmICmf1MIs0TUrYV9hpUHq3.jpg
  • 93
@holwerd:

Kto potrzebuje 1T na dysku

No ja.

Chodzi mi o zdjęcia, filmy itd. rzeczy.

Same zdjęcia to 30gb. Filmy... z 200. Przecież jeden blueray teraz ma 30gb (wczoraj ściągałem "300" i tyle miało). A lubie mieć teledyski na dysku, bo z yt usuwajo. To kolejne kilkaset gb. I mp3's. No i gry kolejne setki.

Po co komu kilka wielkich gier jednocześnie nagranych?


Po co komu kilka wielkich gier jednocześnie nagranych?
@holwerd: @Croudflup: kupowałem jakiś czas temu kompa. W pracy mam SSD na system plus 1TB HDD na dane. Do domu kupiłem podobnie.
SSD na system dzięki czemu odpala mi się i działa bardzo sprawnie plus dysk hybrydowy 1TB (HD z dołozonym SSD trzymającym najczesciej uzywane dane). Wszystko działa idealnie, niestety pojedyncza gierka w dzisiejszych czas potrafi zajmować 60GB. Zainstalujesz kilka i masz po dysku.
@holwerd: do starej i5 3470 z 8gb ram wsadziłem Iridium Pro 240 (1gen), drugi dysk to 1TB.

Stary dell, a chodzi jak marzenie. Boot, obsługa, uruchamianie aplikacji, itd.
Mam zamiar gtx 1050ti albo 1060 jak kiedyś ceny poleca w dół wsadzić w to pudło, drugie życie dostało :)
@holwerd Sam będę kupowal dysk 3Tb bo 2 to za mało xD Gra 50Gb film 15 muzyka która mam prawie 1Tb, zdjęcia i filmy zgromadzone przez te 15 lat prawie 700Gb. Jakbym pakowal to w ssd to provident by zbankrutowal.nawet xD
@holwerd: no HDD jest raczej potrzebny zawsze... 3 gry, kilka filmów FullHD i 256GB papa robi... Klienci najaczęściej potrzebują przynajmniej 500GB, czyli zawsze pakuję SSD 120-250GB na system + 1TB dane i każdy zadowolony bo komp szybko chodzi.