Wpis z mikrobloga

Dysk HDD- robią was w konia.
Nie wiem czemu taki przeżytek jak HDD jest jeszcze w masowej sprzedaży w nowych komputerach.
Używałem kilku kompów identycznych z dyskiem HDD i SSD. Jeden z niższej półki, a drugi bardzo szybki z i7. I w obu przypadkach różnica w działaniu jest ogromna jeśli chodzi o wersje z HDD i SSD. Komp z dyskiem SSD przy normalnym użytkowaniu działa mega szybciej (włączanie aplikacji, internet, operacje itd.) i mega szybciej się uruchamia. Dobrze, że wywalają wszelką mechanikę z komputerów- typu CD Romy, ale HDD wciąż się trzyma mocno.
Argument z miejscem jest bez sensu. Kto potrzebuje 1T na dysku- jeśli chodzi o domowych użytkowników? Po co komu kilka wielkich gier jednocześnie nagranych? I to teraz gdy są chmury i tanie, pojemne, pendrive i karty pamięci...
Jak nowy komputer to tylko i wyłącznie z dyskiem SSD, nie ma znaczenia czy wolniejszy czy szybszy komp.

#komputery #technologia #informatyka #ssd #ciekawostki
holwerd - Dysk HDD- robią was w konia.
Nie wiem czemu taki przeżytek jak HDD jest je...

źródło: comment_HCpgLQJ6uTmICmf1MIs0TUrYV9hpUHq3.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
Argument z miejscem jest bez sensu. Kto potrzebuje 1T na dysku- jeśli chodzi o domowych użytkowników? Po co komu kilka wielkich gier jednocześnie nagranych? I to teraz gdy są chmury i tanie, pojemne, pendrive i karty pamięci...


@holwerd: mam 1t i wolnego 40 GB. Z pendrivem i kartą pamięci to jak rozumiem żart? xD Nie mam co robić tylko szukać co na którym pendrivie wrzucone jak kiedyś z płytami albo
  • Odpowiedz
@rudy2007: źle gospodarujesz przestrzenią czy to nasza wina?
@holwerd: mam to samo. Mjalem kompa z tydyskkem 1tera ale był tak wolny, że postanowiłem sobie 256gb SSD kupić. Komfort to niebo a ziemia, nieporównywalnie szybszy tak jakby ktoś porównywał kompy z dwóch epok. Kisne z tych ludzi którzy sobie wkładają 2 albo 3 Tera bo to dla mnie totalna głupota. Mi 256 starczy i na dysku 100gb mi zostaje
  • Odpowiedz
@rudy2007: Ja nie wiem czym Ty zapychasz ten komputer, że np. 250 GB jest Ci za mało i musisz mieć stały dostęp do 1 T danych.
Jest jeszcze pomysł z czytnikiem dysków czy zewnętrznym dyskiem HDD. Proste rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@Croudflup: nasza czyli czyja? Jesteś adwokatem OPa że się tak oburzyłeś? Idź sobie melisy zaparz. xD Ja do nikogo pretensji nie mam a gospodaruję dobrze, 1t jest dla mnie optymalny. Miałem 500 to było za mało a więcej mi nie trzeba.
@holwerd: kilka średnich gier na krzyż na steamie - 140 GB, bf 4 - 70 gb. Do tego system, sterowniki, niezbędne programy, google drive i masz te 250 zapełnione. Lubię też trzymać trochę filmów na zapas


z których każdy zajmuje po co najmniej kilkanaście GB. I jakoś
  • Odpowiedz
@rudy2007: SSD jest znacznie lepszy jako dysk główny w kompie, ale do przechowywania bardzo dużej ilości danych, ze względów finansowych lepszy jest HDD. Jeżeli więc ktoś potrzebuje mieć te 1 T danych to niech sobie kupi zewnętrzny HDD. Aha, nie szukam wyjątków od reguły, którzy muszą lub chcą mieć dostęp do 1 T danych jednocześnie, ale uważam, że zdecydowanej większości domowych użytkowników jest to niepotrzebne.
  • Odpowiedz
@czikapu: Tamten komp nie był dla mnie jak coś, a pytanie było zasadne bo różnica wydajności w benchmarkach między tymi procesorami to jakieś 5%, a ten szybszy ma gorszą kartę graficzną więc wychodzi prawie na to samo.
  • Odpowiedz
@holwerd: no i ci którym to niepotrzebne kupują taniego laptopa, gdzie nie masz 1 tb. W czym problem? A jak już masz te 1 tb to można też dołożyć SSD i mieć dwa dyski. Sam tak planuję w najbliższym czasie.

Po co komu kilka wielkich gier jednocześnie nagranych? I to teraz gdy są chmury i tanie, pojemne, pendrive i karty pamięci...

A tutaj to raczej nie masz w ogóle pojęcia
  • Odpowiedz