Wpis z mikrobloga

hej mam pytanie do osób korzystajacych z #gearbest czy ktoś z was zamawial może #xiaomi #hulajnoga #m365 pytanie dotyczy kwestii VAT w przypadku wybrania wysyłki z CN-MI jako priority line. Jeśli dobrze rozumiem paczka idzie do Europy tutaj jest przepakowana i cła itp opłacane są przez gearbest? paczka idzie dalej do odbiorcy w Europie.

jeśli jednak jestem w błędzie i gearbest nie opłaca żadnych cel i VAT to wszystko spadnie na mnie?
zastanawiam się jak duże jest ryzyko że paczka która nie idzie do mnie bezpośrednio z Chin ale robi stop w magazynie gearbest w EU, może dostać VAT.

Dodatkowo opcja Dropshipping - to jest przepakowanie czy może źle to rozumiem?

Udało mi się zbić cenę hulajnogi xiaomi m365 do 1425 plus 35 ubezpieczenie gdzie w Polsce taka sama chodzi po 1700 więc różnica spora ale jak wejdzie VAT 23 to dopłacę ponad 300 cebulionow do ceny początkowej.

dzięki za wszelkie wskazówki
  • 13
@BOYAR przy tym typie wysyłki nie słyszałem żeby kiedyś był VAT, korzystałem z niej kilka razy, oczywiście bez VAT, gearbest nic nie opłaca

Olej dropshioping to nic nie znaczy

Olej ubezpieczenie jeśli płacisz przez PayPal, co zalecam.
@Andczej przy tym typie wysyłki nie słyszałem żeby kiedyś był VAT, korzystałem z niej kilka razy, oczywiście bez VAT, gearbest nic nie opłaca

Olej dropshioping to nic nie znaczy

Olej ubezpieczenie jeśli płacisz przez PayPal, co zalecam.

hmm czyli wtedy PayPal ogarnia zwrot kasy jeśli zakwestionuje jakość przesyłki bądź jej totalny brak tak?
@BOYAR tak, powinni ci pomóc, oczywiście nagrywaj otwieranie paczki
Przy tym typie często nie działa tracking i idzie raz miesiac, a raz dwa miesiące ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Andczej o szajs....a czytałem że priority line poniżej miejsca można wykręcić :( ale cóż... cebula we mnie silna i doloze do tego kolejny deal tzn moja żona wystawi to na allegro a ja kupię to od niej na raty allegro żeby tyle kasy naraz nie wywalić. prowizja allegro to ok 72pln czyli totalny koszt hulajnogi wyjdzie 1500pln vs 1700 z allegro ;) jak dołącza VAT to będę ok 150pln powyżej ceny w
W takim razie kto opłaca podatek?
Gdyby to tak cały czas funkcjonowało, to przecież polski magazyn już dawno miałby najazd służb jak Wólka Kosowska swojego czasu. Już ktoś pisał, że w WB towary są odprawiane zbiorczo oraz przez fałszywą dokumentację podatek jest zaniżany. To jednak na dłuższą metę by nie przeszło. A skoro to nadal dobrze działa, to wnidocznie służby dostały odgórny zakaz ruszania tego procederu, bo ktoś wyżej czerpie z tego
@Andczej: No właśnie, niemalże wszystko leci przez wyspy. Zastanawiam się co będzie po faktycznym wyjściu WB z UE. Najprawdopodobniej towaty odprawiane są przy procedurze uproszczonej, która pozwala nałożyć podatek dopiero w kraju docelowym. Cóż, teoria sobie, a praktyka sobie i to daje pole do takich nadużyć. ¯\_(ツ)_/¯