Wpis z mikrobloga

Trochę przerażające jak wielu ludzi myśli jak pic rel. Idąc tą logiką można napisać: "W zasadzie to co komu przeszkadza żeby dorosła osoba mogła kogoś pobić i okraść czy nie? Mnie to tam ani ziębi ani grzeje. Każdy ma swoje sumienie"
Pozwolenie na przerywanie ciąży w imię wyboru jednostki przekracza (czy raczej przekroczyło) pewną granicę moralna za którą jest kompletny upadek cywilizacyjny. Tłumacząc się w ten sposób można usprawiedliwić wszystko.
No bo przecież w imię tej logiki można powiedzieć: "W zasadzie to co komu przeszkadza żeby dorosły aryjczyk mogł zabić żyda i zyskać przestrzeń do życia? Mnie to tam ani ziębi ani grzeje. Każdy ma swoje sumienie"
#aborcja #moralnosc #cywilizacja #neuropa #4konserwy
UrsaMajor - Trochę przerażające jak wielu ludzi myśli jak pic rel. Idąc tą logiką moż...

źródło: comment_soMMkRhNQU5gIhUdR0UNar7wNSca4gVf.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@Ursa_Major: to dylemat filozoficzno biologiczny. Kiedy człowiek staje się człowiekiem? Czy zarodek to człowiek? Czy przed x miesiącem ciąży to już człowiek czy jeszcze płód? Czy człowiek i płód to to samo?
  • Odpowiedz
@Ursa_Major: to dylemat filozoficzno biologiczny. Kiedy człowiek staje się człowiekiem? Czy zarodek to człowiek? Czy przed x miesiącem ciąży to już człowiek czy jeszcze płód? Czy człowiek i płód to to samo? Czy nauka odpowiada na te pytania? Czy chcemy kierować się nauka czy sumieniem? Czy sumienie jest dobrze wykształcone? Co miało wpływ na kształtowanie sumienia? Wychowanie, kościół, wiara?@Ursa_Major:
  • Odpowiedz
@Ursa_Major Ty po prostu myślisz że prawda jest subiektywna. A tak nie jest. Według nauki, ludzkie o dowolnym kolorze skóry należą do gruntu homo sapiens sapiens czy się to komuś podoba czy nie. Tak samo płód nie jest dzieckiem i nic nie czuje bo nie ma mózgu. Takie są fakty, a ze ty jedyne co możesz z faktami zrobić to sprowadzanie ich do absurdu jest zarówno śmieszne, jak i smutne. Żal
  • Odpowiedz
  • 0
@lakukaracza_ Czyli jak Twoja konkubina nosiła przez 9 miesięcy Twojego Antosia pod sercem to wówczas nie był człowiekiem ale jak z niej wyskoczył to się magicznie nim stał? Ta argumentacja mnie przeraża, że ktoś nie jest człowiekiem bo się jeszcze nie narodził lub nie uzyskał w pełni cech dorosłego człowieka. Jak słyszę takie argumenty to widzę Niemców z czasów III Rzeszy, którzy ustalali kto jest Aryjczykiem a kto nim nie jest
  • Odpowiedz
W zasadzie to co komu przeszkadza żeby dorosły aryjczyk mogł zabić żyda i zyskać przestrzeń do życia? Mnie to tam ani ziębi ani grzeje. Każdy ma swoje sumienie"


@Ursa_Major: żyd w przeciwieństwie do płodu nie obciąża dodatkowy serca kobiety ani nie bierze witamin i minerałów z jej pożywienia. I raczej się nie uczepi na wiele, wiele lat, można się przenieść i żyda nie widzieć.
Srednie porowananie wymyśliłes.

Do tego to żadna sztuka urodzić, sztuka to dziecko wychować, żeby było zaradne i zadowolone na ile to możliwe- każde może popaść w rózne stany, ale jednak mając do wyboru dbać i wychowywać zamiast rzucić jedzeniem i kazać dać sobie spokój to przy pierwszej opcji jest większa szanse na
  • Odpowiedz
  • 0
@analogiczna Kobiety wiatropylne nie są. Olbrzymia większość ciąż jest jednak wynikiem świadomego współżycia seksualnego. Jeśli ktoś decyduje się na sex powinien również wiedzieć, że oprócz przyjemności wiąże się to z możliwością poczęcia nowego życia. Do posiadania takiej wiedzy wystarczyło chodzić na lekcje biologii w szkole podstawowej.
I nie, nie jestem zwolennikiem proponowanych zmian. Moim zdaniem obecne rozwiązania są dobre.
  • Odpowiedz
  • 4
@Ursa_Major Po co dyskutować z debilami, jak podważasz zdanie lewaka to go atakujesz i twoje argumenty są bez sensu, jak lewak atakuje ciebie to jesteś faszystą i narzucasz mu własne zdanie.
  • Odpowiedz
@Maneharno: Ale człowiek ze śmiercią mózgową już nie, pomimo, iż serce bije i organizm funkcjonuje. W świetle polskiego prawa o śmierci decyduje moment komisyjnego stwierdzenia śmierci mózgu, a nie moment zatrzymania akcji serca. Skoro więc polskie prawo uznaje, że ciało z obumarłym mózgiem nie jest już człowiekiem, to czy można powiedzieć, że człowiekiem jest płód u którego mózg się w ogóle jeszcze nie wykształcił? Ponadto, jeśli prawicowcy niby uważają płód
  • Odpowiedz
@MiloszPrzemily: zgodnie z prawem tak, stwierdzenie śmierci mózgu daje możliwość stwierdzenia zgonu i przeszczepu narządów. Tylko co do stwierdzenia, że ciało z obumarłym mózgiem nie jest człowiekiem to jednak trochę za daleko idące uproszczenie. Jest nadal człowiekiem, ale w świetle prawa uznawany jest za zmarłego, gdyż stwierdzono, że nieodwracalne ustanie pracy mózgu jest śmiercią. Już wcześniej pisałem, że różnie określa się moment w którym "coś" zmienia się w "ktoś". Nie
  • Odpowiedz
@Ursa_Major:

W zasadzie to co komu przeszkadza żeby dorosła osoba mogła kogoś pobić i okraść czy nie? Mnie to tam ani ziębi ani grzeje. Każdy ma swoje sumienie"


Porownanie czegos co sie nie urodzilo do kogos to juz od dawna jest to bezsens. Wiadomo ze zycie osoby ktora istnieje jest cenniejsze. Poza tym to przeciez mozna bic dzieci bezkarnie i jest to akceptowane w Polsce.
  • Odpowiedz
już Ci wyjaśniałem wcześniej że gatunek to jest w pewnym sensie umowne, rozmyte pojęcie - każde odwołanie się do drzewa filogenetycznego mrówki to jest wykluczenie jej z gatunku homo sapiens, stąd właściwie każda publikacja w której jest podana nazwa systematyczna danego gatunku mrówki pokazuje to, czego żądasz. To jest zresztą kompletnie nieanalogiczne żądanie, bo ludzki płód nie należy do innego gatunku niż dorosły osobnik.


@Croce: twój stary to umowne i
  • Odpowiedz
@DarkSauce: a co jest w tym nie tak? uważasz że istnieje ścisła definicja gatunku, która jest po pierwsze stosowalna do wszystkich gatunków, które sb klasyfikujemy (i to łącznie np z tymi, które rozmnażają się przez kleptogenezę), a po drugie jasno nam mówi kiedy należy wydzielić nowy gatunek w danym drzewie filogenetycznym? Najlepiej od razu z definicją zaprezentuj dowód na koniecznośc oddzielenia neandertalczyka od homo sapiens
  • Odpowiedz