Wpis z mikrobloga

Trochę przerażające jak wielu ludzi myśli jak pic rel. Idąc tą logiką można napisać: "W zasadzie to co komu przeszkadza żeby dorosła osoba mogła kogoś pobić i okraść czy nie? Mnie to tam ani ziębi ani grzeje. Każdy ma swoje sumienie"
Pozwolenie na przerywanie ciąży w imię wyboru jednostki przekracza (czy raczej przekroczyło) pewną granicę moralna za którą jest kompletny upadek cywilizacyjny. Tłumacząc się w ten sposób można usprawiedliwić wszystko.
No bo przecież w imię tej logiki można powiedzieć: "W zasadzie to co komu przeszkadza żeby dorosły aryjczyk mogł zabić żyda i zyskać przestrzeń do życia? Mnie to tam ani ziębi ani grzeje. Każdy ma swoje sumienie"
#aborcja #moralnosc #cywilizacja #neuropa #4konserwy
UrsaMajor - Trochę przerażające jak wielu ludzi myśli jak pic rel. Idąc tą logiką moż...

źródło: comment_soMMkRhNQU5gIhUdR0UNar7wNSca4gVf.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
Słyszę to od dwustu lat.


@Lavie: Jesteś wampirem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ursa_Major: Klasyczne odsuwanie odpowiedzialności za swoje czyny. Po co się zabezpieczać, po co dowiadywać się o tym, że antykoncepcja "od ręki" nie zabezpiecza w 100%. Prościej dać się ponieść instynktowi jak zwierze, a jak będzie "wpadka", to wyjdzie taka mameja na czarny protest i będzie drzeć japę na całą Warszawę "MOJA WAGINA
  • Odpowiedz
@Ursa_Major: spoko, kiedyś prokurator odrzucił mój wniosek w sprawie pobicia nie używając argumentów prawnych tylko cytuję 'poszkodowany jest osobą dorosłą i powinien sam sobie radzić w życiu'. Sprawcą był syn policjanta, który odbierał zgłoszenie telefoniczne.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: nie odnoszę się do proponowanych zmian bo ich nie znam (i tak nie przejdą). Odnoszę się do argumentacji se screena.
Prywatnie uważam, że obecny kompromis byłby do zaakceptowania gdyby nie aborcja eugeniczna
  • Odpowiedz
@Ursa_Major: To jest najgorsze, że oni nawet nie widzą absurdalności tej argumentacji.

Przykład:
W zasadzie to co komu przeszkadza żeby dorosła osoba mogła zadecydować czy sobie kogoś okradnie czy nie? Mnie to tam ani ziębi ani grzeje. Każdy ma swoje sumienie.
  • Odpowiedz
@Ursa_Major: Obecnie proponowana ustawa jedyną zmianę jaką proponuje to właśnie aborcja eugeniczna.

Pełny tekst ustawy (tak ona jest tak krótka):

Projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania
  • Odpowiedz
@benzdriver: gdyby świat działał tak jak chce lewica to jedyną konsekwencją byłby brak telewizora i czułbyś ją ty xD
możesz się czuć pewnie i bezpiecznie bo żyjesz jeszcze w cywilizacji łacińskiej.

btw szkoda, że dziecko nie ma swojego adwokata który by go bronił
  • Odpowiedz
@Ursa_Major: uhm, moralność Polaków najmoralniejsza, wszyscy inni na całym świecie się mylą i są źli. Polska najsprawiedliwsza wśród narodów świata i powinna mieć ogromną sekwoję w Yad Vashem, a Polacy oddzielny viproom w niebie. O ile w ogóle ktoś oprócz Polaków zasługuje na miejsce w niebie.
  • Odpowiedz
@Ursa_Major nie interesuje mnie kto i czego chce.
Nie podzielam po prostu Twojej opini i calego wydzwieku Twojej wypowiedzi. Jest to zwykle narzucanie i zmuszania do znoszenia.
Reszta Twojej argumentacji z zaborem mienia, cywilizacja i adwokatem dziecka jest raczej w tym kontekscie humorystyczna :)
  • Odpowiedz
@Ursa_Major: Płód to nie człowiek, on nic nie czuje, nie ma żadnej świadomości. Nie wyrządzamy więc żadnej szkody usuwając płód, podczas gdy kogoś okradniemy to tę szkodę wyrządzamy.
  • Odpowiedz