Wpis z mikrobloga

Trochę przerażające jak wielu ludzi myśli jak pic rel. Idąc tą logiką można napisać: "W zasadzie to co komu przeszkadza żeby dorosła osoba mogła kogoś pobić i okraść czy nie? Mnie to tam ani ziębi ani grzeje. Każdy ma swoje sumienie"
Pozwolenie na przerywanie ciąży w imię wyboru jednostki przekracza (czy raczej przekroczyło) pewną granicę moralna za którą jest kompletny upadek cywilizacyjny. Tłumacząc się w ten sposób można usprawiedliwić wszystko.
No bo przecież w imię tej logiki można powiedzieć: "W zasadzie to co komu przeszkadza żeby dorosły aryjczyk mogł zabić żyda i zyskać przestrzeń do życia? Mnie to tam ani ziębi ani grzeje. Każdy ma swoje sumienie"
#aborcja #moralnosc #cywilizacja #neuropa #4konserwy
Pobierz
źródło: comment_soMMkRhNQU5gIhUdR0UNar7wNSca4gVf.jpg
  • 98
@chanelzeg: Sam nie posiadasz żadnej wiedzy i próbujesz opierać się na autorytecie nauki, która nie ma wypracowanego stanowiska w tej kwestii. Wynika to z tego, że zagadnienie człowieczeństwa jest problemem etyczno-filozoficznym. Różne osoby różnie próbują ustalić granicę w której płód otrzymuje status osoby, są tacy którzy uważają, że decyduje o tym w pełni wykształcony układ nerwowy. Inni, że zdolność do przeżycia poza ciałem matki, jeszcze inni że dopiero wykształcenie się zdolności
@chanelzeg: przed chwilą mówiłeś że tam nie ma ani słowa o rozwoju ludzi, pokazałem Ci cytaty w których jest wprost fraza human development, w których jest napisane o fazach rozwoju in humans (to nie znaczy u zarodków tylko w gatunku ludzi bo - niespodzianka! - zarodek należy do gatunku ludzkiego), kto się tu błaźni?

Ale skoro oczekujesz ode mnie podawania stron, to teraz Twoja kolej - na której jest podane
@Croce:

Three slightly overlapping kidney systems are formed in a cranial-to-caudal sequence during intrauterine life in humans


To znaczy "u ludzi" a nie "ludzi". Tak czy inaczej zarodek to nie jest człowiek.

Czytam nawet teologów kościelnych i oni też twierdzą, że zarodek to nie człowiek, ale oczywiście "owieczki" są jeszcze świętsze niż papież. To samo, że kościół już dawno stwierdził, że człowiek powstał poprzez ewolcuję, a mln nawiedoznych chrześcijan dalej twierdzi,