Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, Wykopowicze ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przygotowaliśmy dla Was dwa bardzo proste pytania. Będziemy wdzięczni za udzielenie odpowiedzi:

1. Czy wszystkie wpisy/znaleziska z postaciami z chińskich bajek (niezależnie od gatunku) powinny zawierać jeden wspólny tag "anime"?

2. Czy wszystkie wpisy/znaleziska na temat dość kontrowersyjnej i negatywnej twórczości pewnych streamerów powinny zawierać jeden wspólny tag "patostreamy"?


#ankieta #wykop #moderacja #tagi

Udziel odpowiedzi na powyższe pytania:

  • Tak - jestem za wprowadzeniem tego rozwiązania 90.2% (14771)
  • Nie - niech zostanie tak jak jest 7.9% (1291)
  • Nie mam zdania 1.9% (310)

Oddanych głosów: 16372

  • 547
@wykop: to jest #!$%@?, od obrazków sa dwa tagi które są zawsze używane. Od dyskusji jest normalne anime. Teraz obrazki maja być wrzucane pod tagi dla dyskusji??
@Piesa: Wymienisz te 20 tagów? Bo ja znam tylko kilka: #anime #muzykazanime i #randomanimeshit. Jeśli jakiś wpis nie pasuje do dwóch pierwszych to autor powinien go przypisywać do trzeciego. Jeśli tego nie robi to znaczy, że źle używa tagów i taką osobę możesz zgłosić do moderacji.

Jeśli przykładowo nie lubię muzyki to cały Wykop ma się dostosować do mnie i pisać w jednym zbiorczym tagu, abym mógł łatwo zablokować ten
@Mald: A czy nie ma przypadkiem jednego, łączonego tagu #kryptowaluty?

@wykop: Jeśli przymujecie jakiekolwiek sugestie, to rozwiązaniem wielu problemów mogłyby być drzewa tagów.

Obecnie jeśli mamy wpis otagowany #kryptowaluty #bitcoin, tag bitcoin mam w obserwowanych, a kryptowaluty na czarno, to zobaczę ten wpis. Jeśli mam bitcoin na czarno, a kryptowaluty w obserwowanych, to też go zobaczę.

A przy tagach w formie drzew nie byłoby tego problemu. Mając root
@Piesa: Teraz to nie wiem jak to wygląda, ale mam ich co najmniej kilka na czarnej, jakieś hivcoiny, jesuscoiny, altcoiny, bitcoiny etc, chociaż krypto i bitcoina miałem praktycznie od początku na czarnej to resztę musiałem dodawać, więc coś przechodziło i tak jak z anime, nie jest to jeden zbiorczy tag.
@Logytaze: Obecnie mam na czarnej koło 15, jak będę przy pc napisze, bo na telefonie mam starą apke i nie wiem jak tu je sprawdzić.

Ale właśnie mi chodzi o to co piszesz. Niech więc będzie obowiązek tagowania #randomanimeshit, bo obecnie tego obowiązku nie ma. I muszę mieć na czarnej #chinskiebajki #mangowpis itp. A wystarczyłoby zrobić tag do agregowania tego i wymusić tagowanie, jeśli to miałby być podział na te