Wpis z mikrobloga

Jego moskiewski pierwowzór jest wzorowany na wieżowcach amerykańskich, a ludzie nadal wierzą, że to w pełni rosyjski twór architektoniczny i być może sam Stalin go projektował


@Lucignolo: Tylko te wieżowce amerykańskie to faktyczne wieżowce - jedna wieża. A Pekin to wieża + sala kongresowa + ramiona z teatrami, muzeami itp.

Sam budynek Pałacu Kultury to działka 270x210m przy wysokości 231m (nie licząc Placu Defialad, dróg dojazdowych itp.)
Empire State Bulding, który był ponoć inspiracją PKiN to wieża wysokości 381m na działce o
  • Odpowiedz
@sortris: Największym grzechem Warszawy jest parszywe centrum, parking na Placu Defilad i przed Dworcem Cenralnym, brudny PKiN, sypiąca się Pierzeja Wschodnia, budy z kebabem i bezdomni śpiący pod pałacem. Centrum jest fatalne i denerwuję się zawsze kiedy tam jestem (nieczęsto na szczęście). Reszta jest ok, są świetne miejsca a osiedla mieszkaniowe ładniejsze i bardziej zadbane niż na zachodzie Europy.
  • Odpowiedz
Jak w tym kraju ma być kiedykolwiek normalnie skoro z pokolenia na pokolenie przelewa się fala polackiego jadu w związku tym, że człowiek jest z Warszawy?
Urodziłem się w Wawie, kibicuję Legii, a nigdy sam, ani nikt inny z mojego towarzystwa nie odnosił się takimi inwektywami w stosunku do innego miasta czy klubu w Polsce.
Jeżdżę po kraju i podziwiam inne miasta, jak któryś polski klub gra w pucharach to mu kibicuję,
  • Odpowiedz
to byłby ładny plac gdyby nie fakt, że obecnie bliżej mu do pozostałościach po jakiś wielkim targowisku.


@adek_sggw: Bo tak jest, bodajże 8-9 lat temu zaczęli usuwanie stamtąd hal kupieckich KDT (to na dole w paski), a poza tym łóżka polowe itp. przed długie lata 90.

Wisła która zamiast być ozdobą miasta, gdzie koncentruje się całe życie, dzieli je na pół i jeszcze obie strony się od niej maksymalnie odsunęły?
XpedobearX - > to byłby ładny plac gdyby nie fakt, że obecnie bliżej mu do pozostałoś...

źródło: comment_Gv7wigqaq71QUs4sm2CPClKnWpqsb4JS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
PKiN i dziki dworzec autobusowy pod nim?


@klaun-szyderca: Takie miejsca odjazdów busów/autobusów (autobusy to są raczej wycieczkowe aby) są także w innych miastach europejskich. Jak dla mnie dobry patent bo plac i tak jest parkingiem, a z racji bliskości dwóch stacji metra, autobusów, tramwajów, dworca kolejki miejskiej i dworca centralnego masa osób ma komfortowy dojazd :)
  • Odpowiedz