Wpis z mikrobloga

Ale sie zagotowalem...

Jakis czas temu moja mama zamawiala msze w kosciele w intencji jej zdrowia i zdrowia babci. Msza ma sie odbyc w czwartek ale mszy nie bedzie. Dlaczego? Juz tlumacze.

Mama dala "ofiare" za msze 100zl ale ksiadz uznal ze ta ofiara to malo i powiedzial ze teraz msze to po 150 sa. No trudno dolozyla 50zl ale nie kryla swojego rozgoryczenia bo nawet Papiez mowil ze w kosciolach nie powinno byc cennika. Wczoraj wracajac z niedzielnej mszy zakupila gazetke koscielna gdzie na ostatniej stronie jest tabelka z rozpiska kiedy i za kogo sa msze. Przy mszy ktora zamawiala byl dopisek "msza św. w tej intencji zostanie odprawiona poza parafia". Dzis z samego rana po porannej mszy mama zlapala proboszcza przy kosciele i pyta o co chodzi. I wiecie co? Proboszcz powiedzial ze na ten dzien jest tak duzo intencji (az jedna...) ze nasza msza zostanie odprawiona w PARYZU, TAK W PARYZU. "ZA PANIA BEDA SIE MODLIC KSIEZA Z PARYZA". Mama powiedziala ze jakby chciala msze w Paryzu to by tam sama zamowila i poprosila o zwrot pieniedzy. Chciala tu, bo tu jest rodzina ktora na ta msze przyjdzie. Proboszcz oczywiscie nie mial zamiaru ich oddac ale przestraszyl sie bo mama powiedziala "ludzie sie dowiedza jak ksiadz bierze pieniadze" akurat jak ktos obok nich przechodzil i w koncu oddal. Baaardzo ciezko bylo mu sie z nimi rozstac.
Mowi sie ze ksieza choruja na 3 choroby.
- korek= wódeczka
- worek= pieniazki
- rozporek =kobiety
Ogolnie to ludzie zaczynaja uciekac z naszego kosciola do okolicznych bo jest drogo. Czicie to? W kosciele jest drogo.
W ostatnim czasie "ofiara" za odprawienie slubu czy pobrzebu zostala podniesiona o 80%. Taki proboszcz...

#religia #kosciol #patologia #pieniadze
  • 100
Mój szwagier jak się żenił to poszedł do swojej parafii po jakieś kwity potrzebne w parafii panny młodej. Już wcześniej słyszał ze ksiądz za te kwity oczekuje jakiś chorych sum pieniędzy. I poszedł i ksiądz mu mówi
- panie młody pan wie ze należy się ofiara 800zl ?
- ale ja proszę księdza dzwoniłem do Kurii i uzyskałem informacje ze w naszej parafii wbrew ogólnej opinii nie trzeba płacić za te dokumenty.
I wiecie co? Proboszcz powiedzial ze na ten dzien jest tak duzo intencji (az jedna...) ze nasza msza zostanie odprawiona w PARYZU, TAK W PARYZU. "ZA PANIA BEDA SIE MODLIC KSIEZA Z PARYZA".


@inbiarz2000: jeśli faktycznie miał więcej intencji sam miał odprawia mszę to nie mogł odprawić obu podczas tej mszy. W możliwe że wiary miał odprawić jedna z intencji ale z jakiegoś powodu nie może i dlatego musieli odesłać to