Wpis z mikrobloga

Ale sie zagotowalem...

Jakis czas temu moja mama zamawiala msze w kosciele w intencji jej zdrowia i zdrowia babci. Msza ma sie odbyc w czwartek ale mszy nie bedzie. Dlaczego? Juz tlumacze.

Mama dala "ofiare" za msze 100zl ale ksiadz uznal ze ta ofiara to malo i powiedzial ze teraz msze to po 150 sa. No trudno dolozyla 50zl ale nie kryla swojego rozgoryczenia bo nawet Papiez mowil ze w kosciolach nie powinno byc cennika. Wczoraj wracajac z niedzielnej mszy zakupila gazetke koscielna gdzie na ostatniej stronie jest tabelka z rozpiska kiedy i za kogo sa msze. Przy mszy ktora zamawiala byl dopisek "msza św. w tej intencji zostanie odprawiona poza parafia". Dzis z samego rana po porannej mszy mama zlapala proboszcza przy kosciele i pyta o co chodzi. I wiecie co? Proboszcz powiedzial ze na ten dzien jest tak duzo intencji (az jedna...) ze nasza msza zostanie odprawiona w PARYZU, TAK W PARYZU. "ZA PANIA BEDA SIE MODLIC KSIEZA Z PARYZA". Mama powiedziala ze jakby chciala msze w Paryzu to by tam sama zamowila i poprosila o zwrot pieniedzy. Chciala tu, bo tu jest rodzina ktora na ta msze przyjdzie. Proboszcz oczywiscie nie mial zamiaru ich oddac ale przestraszyl sie bo mama powiedziala "ludzie sie dowiedza jak ksiadz bierze pieniadze" akurat jak ktos obok nich przechodzil i w koncu oddal. Baaardzo ciezko bylo mu sie z nimi rozstac.
Mowi sie ze ksieza choruja na 3 choroby.
- korek= wódeczka
- worek= pieniazki
- rozporek =kobiety
Ogolnie to ludzie zaczynaja uciekac z naszego kosciola do okolicznych bo jest drogo. Czicie to? W kosciele jest drogo.
W ostatnim czasie "ofiara" za odprawienie slubu czy pobrzebu zostala podniesiona o 80%. Taki proboszcz...

#religia #kosciol #patologia #pieniadze
  • 100
  • Odpowiedz
@inbiarz2000: @Jade: @Adolf_Dolas: coś to da? 5 lat temu brałem ślub. Oprócz cennika i arogancji księży, w trakcie mszy ksiądz darł ryja na gości, konkretnie 5 minut o tym ze poprzedni jak się hajtali to konfetti nikt nie posprzątał. Od tamtej pory do kościoła nie chodzę a księdza to miałem ochotę #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
Ogolnie to ludzie zaczynaja uciekac z naszego kosciola do okolicznych bo jest drogo. Czicie to? W kosciele jest drogo.


@inbiarz2000: Przecież kościoły to zwyczajny biznes, nie wiem co w tym szokującego.
  • Odpowiedz
@inbiarz2000 Co za żart xD U nas jest co łaska i w dodatku jak ktoś chce w takim terminie/godzinie to zdarzają się i 4 intencje. To tak bez sensu, że aż zjechałam na tagi sprawdzić czy to jakaś pasta xD
Za ślub i chrzciny dałam księdzu 500 zł.
  • Odpowiedz
Niech mi ktoś chodzący do kościoła wytłumacz jedną rzecz logicznie. I nie szukam tu zaczepki tylko logicznego wytłumazcenia.

Czym się różni według kościoła modlitwa w danej intencji w kościele od modlitwy ludzi w domach?
Czy modlitwa na mszy jest u boga wyżej punktowana? Czy dla przykładu modlitwa wieczorem w domu jednej osoby to 5 punktów a modlitwa tej samej osoby na mszy to 10 punktów? I czy jest jakiś próg punktowy który
  • Odpowiedz
  • 0
@inbiarz2000 ja wiem, że msza to usługa jak każda inna, ale płacić 150 za to, że kilka osób się za zmarłego pomodli to komedia. Swoją drogą, takie rzeczy ksiądz powinien za darmo robić. Msza i tak by się odbyła, więc co mu za różnica czy wyczyta jedno zdanie więcej
  • Odpowiedz
@inbiarz2000: ja co niedziela chodzę do innego Kośćioła nigdy nie spotkałem się z pajacerką, ale jakby takie coś mnie spotkało napisałbym do odpowiednich osób aby się tym zajęły - pisz mirku, pedofili, skąpców i tego typu scierwa trzeba się pozbywać z Kosciola, bo tylko szkodzą reszcie, złe ziarno trzeba wyplewiać a na jego miejsce byćmoże będzie lepsze.
  • Odpowiedz
Nie chodzić, nie płacić im za nic. Może jak im biznes zacznie zdychać to sobie przypomną o swoim „powołaniu”.

No i trochę musiałaby się zmienić mentalność Polaków, którzy są wiecznymi niewolnikami.
  • Odpowiedz
jakby tylko takie problemy na świecie były. Sami sobie stworzyliście religie, teraz jeszcze chcecie jak najbardziej przyporządkować się do jej prezesa. Niczym to się nie różni od sekty czy nawet państwa. Ładne podatki sobie opłacacie co miesiąc.


@Norbercikk: dokładnie XD dorośli ludzie bawią się w kościół - moim zdaniem takie coś im się należy. może przy okazji takich doświadczeń niektórzy dojrzeją do rzeczywistości.
  • Odpowiedz