Wpis z mikrobloga

Robimy jakąś zrzutkę na gigantyczną kwotę dla tego Tomka Komendy?
Niesłusznie skazanego na 25 lat z których (z łatką pedofila mordercy) spędził w więzieniu osiemnaście (sic!) lat.

Chyba wypada podjąć jakieś kroki, nie?
Żadna kwota nie zwróci mu zmarnowanego życia i krzywd na psychice i sercu jakich doznał.
Ale znając życie zasądzą mu jakiś nędzny milion złotych odszkodowania za taki kawał czasu.
Dorzuciłbym mu coś, chciałbym pomóc w jakiś sposób.

Jak to zrobić? Poruszyła mnie jego historia. To przecież NIEWYOBRAŻALNA krzywda.

#polska #wiezienie #gwalt #zabojstwo #pytanie #afera #policja #prawo #tomaszkomenda #zbrodnia #oskarzenie #niesprawiedliwosc #polakpotrafi #zrzuta #pomoc #pieniadze #zbiorka
Bunch - Robimy jakąś zrzutkę na gigantyczną kwotę dla tego Tomka Komendy?
Niesłuszni...

źródło: comment_SHM5pb3liIl7KEa1EYAMk1cBst1Pfis8.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@Bunch: Oprzytomnij, to jest Polska, ludzie mają w dupie czyjąś krzywdę.

Ja się dorzucę, bo wiem, że ten człowiek dostanie jakieś śmieszne odszkodowanie.

Proszę wołaj, jak będzie konto itd
  • Odpowiedz
@utopjec: Ja poczekam ten rok, dwa, aż dostanie oficjalnie jakieś odszkodowanie, jak będzie śmiesznie niskie to wtedy się dorzucę, moim zdaniem 10 milionów w takim przypadku to minimum satysfakcji. Wiadomo, czasu to nie zwróci, ale może chociaż delikatnie osłodzi dalsze życie. I tak jak już ktoś pisał, dobry psycholog by się pewnie też przydał, ale to już kwestia rodziny, znając podejście w naszym narodzie to tego nie wdrożą.
  • Odpowiedz
Pewnie że kasa jest pomocna. Sądzę, że bardziej jednak pomocne bylyby mu osoby, które pomogą mu sie odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości. Chlera, 18 lat nieistnienia we wspolkulturze. Bycie odbieranym przez ten czas jako pedofil, gwałciciel i morderca.
Co dzieje się z psychiką tego czlowieka jest nie do wyobrażenia. Nawet 100 milionów rekompensaty mu nie pomoże. Strasznie słaba ta sprawa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bunch: najlepiej poczekac az juz dostanie odszkodowanie i zadosciuczynienie od panstwa. Jak okaze sie ze dali mu jakis psi grosz, to mozna zalozyc jakis fundraising na necie. Na pewno bym mu wplacił z dwie stówki
  • Odpowiedz
@Bunch: Ja co miesiąc się zrzucam - mam na to PIT ... #!$%@? mnie strzela jak pomyślę, że moja kasa idzie na odszkodowanie za bezmyślne decyzje jakiegoś #!$%@? :(
A odszkodowanie mu się należy ale co to zmieni w jego życiu ...
  • Odpowiedz
@Bunch: 18 lat w permanentnym stresie, zero prywatności. Chłopak został skazany za konkretne przestępstwo piętnowane nawet przez najgorszych zwyroli, strach nawet myśleć co On przeżył. Udało Mu się przetrwać i wyszedł.... Super, ja w 2001 łączyłam się z netem przez modem, a pracowałam w firmie świadczącej outsourcing it!!!! Teraz mamy fbki, instagramy, twittery, konsolidację kredytów, bieronki i lidle, netflixa, ikea, wifi, centra handlowe na każdym kroku, iphone vs samsung.... itp itd
  • Odpowiedz
@Bunch: fajnie by było poznać akta sprawy, czy on faktycznie taki święty i jakie były okoliczności zdarzenia. To tak jak akcja z tym kierowcą ciężarówki, który uratował ludzi na jarmarku świątecznym w Niemczech skręcając nagle kierownicą i zostając bohaterem, a w toku śledztwa wyszło, ze już w tym czasie nie żył. Nie wiadomo, czy Komenda nie był recydywistą i zwyrolem i dlatego prokuratorowi przypasował idealnie do wizerunku sprawcy. Ja bym poczekał
  • Odpowiedz
@xetrov: Tu nie chodzi, że ktoś ma za kogoś odpowiadać a chodzi o pomoc drugiej osobie w trudnej sytuacji w jakiej się znalazła. Jak pomagasz dziecku choremu na SM to nie robisz wpłaty bo odpowiadasz za jego chorobę tylko robisz bo chcesz pomóc.
  • Odpowiedz
@xetrov nie odpowiadasz za gowniany stan wymiaru sprawiedliwości i pewnie zaplacisz ulamek grosza z tego w podatkach. To jest pomoc jednej pokrzywdzonej osobie, losowy przypadek. Nie mozesz nic zrobic zeby skazac prokuratorow i sedziego wiec chyba ci godność super podatnika nie spadnie jak rzucisz pare zlotych na zrujnowane zycie. Co brednie ludzie potrafia wypisywac i odrealnielone frazesy, az smutek bierze ;(
  • Odpowiedz
@szeryfe no moze bysmy krzyczeli jesli by byly niepodwazalne dowody, i jeśliby zostal skazany to bylby pojedynczym przypadkiem bledu systemu, który oszczędza miliardy zlotych.
  • Odpowiedz