Wpis z mikrobloga

Ostatnimi czasy wróciłem na siłownię (ostatni raz dłużej niż 3 lata ćwiczyłem 8 lat temu) i jedna osoba, zwróciła mi uwagę, że wykonuję źle przysiady (za co jestem jej wdzięczny). Założyłem, że do końca miesiąca chcę ćwiczyć jeszcze treningiem ogólnorozwojowym (od początku ltutego zacząłem) to chciałbym wykorzystać ten czas, na poprawienie wykonania przysiadów ze sztangą. Chcę od kwietnia zacząć trening "Stronglifts", który opiera się na wykonaniu 3 ćwiczeń, 5 serii po 5 powtórzeń (przysiady, martwy ciąg i klatka) i do tego czasu chciałbym poprawić technikę wykonywania przysiadów. W jaki sposób można je wyćwiczyć bez pobytu na siłowni w domowych warunkach? Jedna metoda jaką mi zaproponowano, to stanie przodem przy ścianie i starać się nie dotknąć podczas przysiadu kolanem i głową ściany. Jednak bez ciężaru na sobie łatwo tracę równowagę. Są jeszcze jakieś inne metody?
#mikrokoksy
  • 12
@csmrex: Sam stwierdziłem, że chcę ją stosować. Chcę nadrobić dysproporcje siłowe, wyrobić wytrzymałość (zwłaszcza, że nie podnoszę jeszcze dużo, więc nie odczuwam potrzeby izolowanych ćwiczeń) i później koło sierpnia już chcę zmienić plan na inny, gdzie poszczególne partie mięśniowe będę trenował 1x w tygodniu i będę chciał lecieć od sierpnia aż do kolejnego lata.
Ogólnie mój trening ogólnorozwojowy niewiele się różni od tego planu Strongliftsu, poza tym, że ogólnorozwojówka to więcej
@mour: Tak jak żołnierze stoją na baczność, to tak w niewielkim rozkroku robiłem przysiady, a kolana wchodziły w kierunku "jaj". Ewidentnie zła technika, która mogłaby doprowadzić do kontuzji kolana :) Gość mi pokazał jak przy śćianie to ćwiczyć, to było widać zajebisty balans ciała :)
@SVCXZ: dzięĸi.
@KorelacjaProkrastynacji: Nie dotykając kolanami ściany, pomijając sens tego ćwiczenia, dalej nie wykluczasz zbiegania się kolan do środka. Po prostu Twoje ciało chciało trochę oszukać, bo ciężar był zbyt duży. Z jakim obciążeniem trenowałeś. Mógłbyś się nagrać ze zwykłym kijem od szczotki?