Wpis z mikrobloga

Linux : Hubadev: 1:0
Firefox : Hubadev 1:0

Linux: Ostatni problem z zniknięciem pakietów językowych, chociaż szybko naprawiony, okazał się czymś bardziej poważnym. Przestał mi działać terminal więc zdecydowałem się na reinstalacje. Poszło gładko lecz niesmak pozostał. Ostatni raz używałem linuxa dobre 10-12 lat temu i nie dlatego, że chciałem. Teraz też nie do końca używam z własnej woli ale już w kwietniu nowa 18.04 wersja zobaczymy... Za winowajcę uważam jednak samego siebie, gdyż terminal zaczął się psuć po próbie zmiany domyślnej wersji Pythona z 2.7 na 3.5. Czy ktoś mi powie jak to zrobić poprawnie? Czytałem, że ubuntu 16.04 musi mieć python 2.7 do poprawnego działania ale ja potrzebuje python 3.5 to poprawnego działania innego programu, co robić? Zanim to się stało, udało mi się użyć 3.5 jako domyślnej wersji lecz wtedy terminal i parę innych spraw przestało działać. Jak żyć? Przypominam, że ostatnie doświadczenie z linuxem miałem baaardzo dawno temu.

Firefox: Po reinstalacji systemu, pyk terminal, pyk update, pyk wszystko gra. Włączam firefox, loguje się na konto Sync i nic, cisza, żadnych zakładek, żadnych haseł, żadnej historii, nawet ustawień. Ta instrukcja nie jest w ogóle pomocna i nieaktualna. Wiecie coś czy muszę wszystko układać na nowo? Na szczęście dużo tego nie było.

#linux #ubuntu #firefox #sync #synchronizacja #python
  • 12
Dlaczego jest taka cholerna moda na te Debiany/Ubuntu? A potem masa żalu, że to przestało działać czy tamto. Z drugiej strony straszny hejt na rsystemy RHEL'olowe? Nikt nigdy nie poleca np Fedory? Nie wiem, może mam życiowego farta, ale od 4 lat używam wymienionej Fedory, do tego nie hobbistycznie, ale jako main OS bez Windowsa i minimum 8h dziennie, bo w pracy. Wszystko działa, zero zwiech, zero "czarów, ala samo znikło, samo
@tyu38: Moja historia jest taka, że musiałem zmienić środowisko na linux, nie siedzę w temacie bardzo długo. Wklepałem w google, wyskoczyło mi parę stron i ubuntu zawsze był na pierwszej albo drugiej pozycji. Teraz dojrzewa we mnie decyzja do Arch chociaż spędzę jeszcze trochę czasu na ubuntu by sobie poprzypominać i nauczyć się co i jak by potem nie spędzić godzin czytając tutoriale ustawiając system pod siebie.