Wpis z mikrobloga

@Bernan: Na przykład opcja tworzenia własnej, samoróbkowej broni. Ale to tylko dolnolotny przykład, niestety F3 jako pierwszy był niedopracowany, a porównywanie go do FNV to jak porównywanie F1 albo F:BoS do F2 :D Tak czy inaczej, nawet jeśli F4 daleko do Fallouta o cały kontynent i koncepcję to miał tylko jedną, jedyną przewagę; dopracowany sandbox. I system strzelania. Niestety, tylko tyle.
@Bernan: Nie mogę się nie zgodzić! System rozmowy w FNV zdecydowanie przewyższał F3 i F4 [przykład: sztuczne "Zamówienie na 2 pepperoni na nazwisko Ch*jCiWDupę" mówi także o zdolności tłumaczenia]. I niezdedy w obu Falloutach była pewna irytująca rzecz, mianowicie w F3 procent szans a w FNV wymagania na udaną perswazję. W pierwszych Falloutach nie wiedziałeś czy ci się uda przekonać daną osobę.

@spluczka: Specjalnie dla TTW kupiłem F3 na Steama,
@DrakePL: Prawda, system perswazji był kiedyś bardziej "hardkorowy" i staromodny i lubię gry w takim stylu, ale w NV dzięki temu był płynniejszy i przyjemniejszy gameplay więc dla mnie na plus. Dodatkowo prawie każda umiejętność się w trakcie gry przydawała i mogła nie raz uratować tyłek w rozmowie. W połączeniu z paroma modami, to jedna z moich ulubionych gier :)
Choć F3 też nie jest złe i zamierzam niedługo przejść ponownie,
@Bernan: To przy okazji jak wspomniał @spluczka, połącz sobie F3 i FNV za pomocą TTW (wymagany język angielski na poziomie kartofla). Mody do FNV powinny działać bez problemów, alw niektóre mody z FNV są kompatybilne z F3, (dlatego nie instalujemy modów z FNV które wspierają F3 w TTW, lepiej pobrać tzw. "merged").

A nota bene, jakie mody polecasz? Może coś dodam do swojej listy w Mod Managerze :D
@DrakePL: na pewno kiedyś tak zagram ale niedawno grałem w NV i nie chce do niego tak szybko wracać :D nie pamiętam nazw, zawsze ściągałem graficzne + bronię które mnie ciekawiły i najwazniejsze: realistyczne obrażenia. Dzięki temu grało sie jak w stalkera, uzywanie lornetki, zastawianie pulapem i strzelanie z daleka. Dodatkowo wg swoich zasad przy śmierci wyrzucalem polowe amunicji z mojej glownej broni i polowe kasy a jesli mialem malo to
@Bernan: Zarówno FNV i F4 mialy tryb hardcore a mi chodzi o sam fakt amunicji w świecie gry, powinno być jej znacznie mniej by zmusić gracza do myślenia :D No i plus mody do gier dodające te balans, ale o nich nie mowa :D
@bastianbastiante mi się tam F4 podobał ale to i tak dlatego że jestem fanem uniwersum i mogą mi gówno wydać podpisane fallout i mi się będzie podobało więc ¯_(ツ)_/¯. Nie zmienia faktu że NV to najlepszy fallout od czasów 3d
@ChirrutImve: O dziwo spora część graczy z USA, nie wiem nawet czy nie większość. Widziałem pełno tematów/ankiet na serwisach typu fj, reddit itd. W których trójka miażdżyła konkurencję (°°