Wpis z mikrobloga

@hard1: Jak wygląda kwestia zabezpieczeń? Na tym zdjęciu z łańcuchami jakoś podpinacie się pod nie i przepinacie dalej? Nie wiem czy to kwestia perspektywy ale wygląda, że jest to niezbędne, bo inaczej jeden ruch i lądujemy gdzieś głęboko
  • Odpowiedz
@michael93pl: Raczej sie nikt nie podpinal. To byl faktycznie niebezpieczny fragment - jeden blad i lecisz setki metrow w dol. Mozna sie bylo trzemac lancucha albo uzywac czekana.
  • Odpowiedz
@hard1: No to ja dziękuję, patrząc na to mam pełne majtki, a co dopiero jakbym tam miał być, myślałem, że przy takich niebezpiecznych miejscach praktykuje się podpinanie do wszystkiego co jest możliwe, "w razie W"
  • Odpowiedz
@michael93pl: Nie jest az tak zle. Sa lancuchy, a i ludzie w takich miejscach sa wyjatkowo uwazni. Obycie z ekspozycja tez pomaga, to da sie troche wycwiczyc.
Moim zdaniem bardziej niebezpieczne sa dlugie i strome zejscia / podejscia, gdzie wykonuje sie setki podobnych ruchow i latwo stracic koncentracje.
  • Odpowiedz
@hard1: I tak mi to niestety nigdy nie grozi - zawsze ciekawiło mnie jak to jest "tam na górze" ale moj lęg wysokości raczej mnie wyklucza. No nic, wielkie graty 25 tysięcznika ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Okex: jak patrzę na niektórych to mają całodzienną aklimatyzację w schronisku przy napojach rozgrzewających a później brakuje okienka pogodowego i trzeba wracać za policją :/
  • Odpowiedz
@hard1:

Szacunek. Ładna pogoda Ci się trafiła. Zrezygnowaliście z asekuracji lotnej właśnie ze względu na dobre warunki? Rysy zimą uchodzą za dość lawiniastą górkę, wchodziłeś przy 2-ce/1-ce?
  • Odpowiedz
@yurai007: Nie do końca "się trafiła". Polowałem na ten dzień od połowy stycznia ;)
Powodem odkładania wyjazdu było właśnie to, że Rysy uchodzą za dość lawiniastą górkę i chciałem, żeby było jak najbezpieczniej.
Była lawinowa 1 do 1700m i 2 powyżej 1700 (czyli dla Rysów 2). Ale tendencja spadkowa, prawie brak wiatru, temperatura nie miała ani razu przebić zera, więc moim zdaniem do zaakceptowania.

Asekuracji w sumie nikt nie miał.
  • Odpowiedz