Wpis z mikrobloga

  • 416
Kochani dbajcie o swoje dzieci i kupujcie im to czego pragną, naprawde, jak ja byłem mały to marzyłem o takich rzeczach jak własnie pegasus, commodore, motorynka, niczego z tego nie dostałem od ojca, bo alkoholikiem był i nie dbał o nas. Jak pojechałem do ciotki i oni już mieli kompa i grali w małysza to ja sie czułem śmieciem. Poważnie. Teraz gdy sam jestem ojcem to kupuje małemu duzo zabawek, a jak bedzie wiekszy to bedzie miał dużo gadzetów, małego krosa, quada, wiatrówke, drona z kamerą itd, dla nas to tysiac złotych, a dla takiego dziecka to może być całym światem, może myśleć o tym i marzyć cały dzień i całą noc, tak jak ja myślałem i marzyłem. Ech, ta motorynka kosztowała wtedy ze 300 złotych, kto wie, może gdybym ją wtedy miał to byłbym dziś innym człowiekiem bo miałbym wtedy wiecej kolegów i znajdował się dziś w innym miejscu swojego życia? #efektmotyla #zonabijealewolnobiega #dzieci #przemyslenia
  • 111
@daeun: ale jakbyś miał więcej niż inni to bys chciał więcej więcej kupowanie dzieciakowi wszystkiego co mu się podoba prowadzi do tworzenia roszczeniowcow, którzy jak będą dorośli to stwierdza np ze praca im się należy ale nie taka za 3k na start tylko za 10k bo w sumie czemu nie
@daeun e tam. Ja mialem trzy zabawki na krzyz bo nie nie bylo w sklepach tyle co teraz. Moje dziecko ma co chce i efekt tego jest taki ze ciagle chce wiecej. Kupuj z glowa ale rowniez naucz sie odmawiac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daeun: pędzący konsumpcjonizm to nie jest rozwiązanie. Dzieci nie chcą zabawek, a ludzi, tj rodziców, którzy będą się bawić wspólnie. Ergo - kupuj czas dla niego, a nie przedmioty.
@daeun gownoprawda. Mimo, ze moj ojciec nie zarabial duzo to to staral mi sie kupowac nowe rzeczy, po czasie gdy wyroslem z tego i zaczalem zarabiac. To żałuję tego co mi kupował ponieważ duzo wydatków szlo na mnie a o siebie nie dbał bo nie miał kasy za co mi teraz jest wstyd i mam poczucie winy. Ale on nigdy mi tego nie powiedzial i nawet znac nie dal. Czuje sie troche