Wpis z mikrobloga

#dziendobry :) W radiu i w internetach trąbią o strasznych mrozach, które nawiedziły Polskę. Ale czy my przypadkiem nie odzwyczailiśmy się od srogich zim?? Nie muszę jakoś specjalnie sięgać pamięcią wstecz żeby przypomnieć sobie o tym jak jakieś 8 może 9 lat temu jak rankiem wychodziłem na parking to samochód pokazywał, że jest -35 stopni. To była sroga zima () a nie jakieś marne -12 czy -15 stopni :P
A Wy jakie pamiętacie najniższe temperatury?
#pytanie #glupiewykopowezabawy
acidd - #dziendobry :) W radiu i w internetach trąbią o strasznych mrozach, które naw...

źródło: comment_l9aMMxSCt6Iv1z7YMlDdNgMbU8HEfu4Y.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale czy my przypadkiem nie odzwyczailiśmy się od srogich zim??


@acidd: To nie tak. To trochę jak by powiedzieć, że narzekamy na wzrost cen żywności a czy przypadkiem nie odzwyczailiśmy się od głodu, biedy i niedostatku? Bardziej chodzi o to, że była łagodna zima i wszyscy już czekają wiosny a tu zonk -20oC. To dużo bardziej przeszkadza niż zeszłoroczne mrozy bo nagle i znienacka na (mam nadzieję) koniec zimy.
  • Odpowiedz
Dodam też, że sam mróz może nie jest ekstremalny (tmin około -16 stopni w wielu miastach, tylko lokalnie poniżej -20; w dzień około -10) to jednak w najbliższych dniach mamy szansę na rekordy zimna.

A konkretnie to na pierwsze marcowe dwucyfrowe mrozy w ciągu dnia od 1987 roku. Oraz na rekord temperatury średniodobowej dla dnia 1 marca (aktualnie wynosi on -11,95 z 1.03.1963; drugie miejsce ma rok 1987 z wynikiem -9,83; seria
  • Odpowiedz
@acidd: Pamiętam kiedyś w jakieś ferie był mróz w dzień około -20 i normalnie cały dzień na śniegu się bawiłem, w hokeja to nawet bez kurtki grałem, teraz to jakieś p-------i ci ludzie.
  • Odpowiedz
@acidd: Ty masz dowody na to mrozy że takie były 10 lat temu? Bo ja mam też takie wrażenie i wspomnienia ale mam twierdzi że nie p------o tak za mojego życia, rocznik 90 here. A ja jestem święcie przekonany że takie -30 to na bank widziałem i to wcale nie tak dawno tylko żadna strona nie chce mi tego potwierdzić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@acidd: pamiętam jak było -30 i odwołali mi trening, bo na hali pizgalo okrutnie i trener nie chciał żebyśmy się rozchorowali (miałem wtedy z 10 lat). Jak wracałem do domu to mi woda w plecaku zamarzła i miałem szron na rzęsach XDDD
  • Odpowiedz
@acidd: najniższa temperatura jaką pamiętam osobiście to w styczniu 2010 jak byłem na studniówce, w nocy chodziłem samochód 2x razy odpalać żeby nie było rano problemu, o 4 nad ranem termometr pokazał -34.
  • Odpowiedz