Wpis z mikrobloga

Niemieckie kasy chorych zakończyły rok 2017 3,1 miliardowa euro nadwyżka w budżecie.
Parę dni temu pisałem że niemiecki budżet zakończył zeszły rok z 36 miliadowa nadwyżka w budżecie .


#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech


http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/f-a-z-exklusiv-krankenkassen-3-milliarden-euro-im-plus-15461607.html

#gospodarka #zdrowie #ubezpieczenia #podatki #opiekamedyczna
  • 15
@Myniu: PKV które absolutnie niczego nie pokrywa oprócz faktu, że masz ubezpieczenie w papierach się nie liczy. ;)

Dobrowolne ubezpieczenie w publicznej kasie chorych w przypadku w którym nie masz dochodów to przecież ~170 euro.
@Myniu: 15% twojej wypłaty brutto. Mi co miesiąc zabierają srogo ponad 250 euro, do tego dochodzi reszta składek oraz podatki. Zarabiasz 2500 brutto, na rękę zostaję nie wiele jak 1600. Życie tutaj nie jest takie różowe jak to każdy mówi i się słyszy. Idzie szybciej dorobić się czegoś sensownego ale biurokracja tutaj jest tak potężna... Do tego ubezpieczenia są obowiązkowe, nie da się tego ominąć
@Strahl dziwne bo w tej cenie mam wstystko co AOK oferuje
@wxx71 to ze tobie z 2.5 brutto zostaje 1.6(co wg mnie jest nieco podkoloryzowane) nie znaczy ze kazdy ma jedynke podatkowa